Babinet.cz  /  Recepty  /  Zajímavosti a ostatní  /  Cibule - lék při nachlazení

Cibule - lék při nachlazení

27.1.2020 - AndreaP.

Toto období je těžkým obdobím pro náš imunitní systém, jelikož všude řádí chřipková epidemie, a značné výkyvy teplot také zrovna neprospívají. Co ale dělat, když nechceme hned utíkat k lékaři a nemoc podchytit pokud možno hned v počátku? Nejlepším lékem proti nachlazení a následnému kašli je cibule.

Cibulový sirup

  • Nakrájíme 3 cibule na kolečka. Postupně je vrstvíme do nádoby a prosypáváme cukrem (nejlépe třtinovým). Nakonec přikryjeme a necháme odstát. Za několik hodin pustí cibule šťávu, kterou slijeme do skleničky. Sirup podáváme při kašli několikrát denně po lžičkách.Jeho výhoda je, že je sladký, a tudíž ho mají rádi i děti.

 

Cibulový čaj

  • Do 200 ml vroucí vody dáme na 5 minut vařit 2 nadrobno nakrájené cibule. Necháme 10 minut vyluhovat, scedíme a osladíme medem. Pijeme několikrát denně.

 

Mezi další přírodní léčiva pak samozřejmě patří česnek (přírodní antibiotikum), citróny, med, zázvor, křen. Všechny uvedené potraviny bychom nyní měli konzumovat ve zvýšeném množství.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

janule_p
24.1.2017 10:30

Cibulový čaj mi dělávala už kdysi babička, ale ta chuť teda nic moc :-( našla jsem si lepší variantu a cucám pastilky od herbalmed medical, rychle se mi po nich uleví a působí protizánětlivě a chuťově jsou výborné :-)

Vložit komentář

Další recepty

Náš tip