Babinet.cz  /  Magazín  /  Volný čas  /  Internetový hudební festival se zaměří na nové talenty

Internetový hudební festival se zaměří na nové talenty

19.4.2011 - Redakce Babinet

Talentované zpěváky a kapely z Čech, Moravy a Slezska hledá nový internetový festival Český YouTube Fest. Do soutěže se zájemci mohou zapojit umístěním nahrávky vlastního videoklipu na server YouTube. Vítěz vzejde podle organizátorů z hlasování uživatelů videoportálu z devítky finalistů, které v prvním kole vybere porota v čele s písničkářem Xindlem X.

singer

"Myslím, že je důležité podporovat interprety s vlastní tvorbou. Jinak by to mohlo dopadnout tak, že pod vlivem všech možných talentových soutěží budeme mít éter plný lidí, co umí hezky zpívat, ale nemají co říct. Takže jim repertoár budou psát stále ti stejní xindlové a česká hudební scéna se nikam nevyvine. A to by byla škoda," vysvětlil smysl projektu v tiskové zprávě Xindl X.

Do virtuální přehlídky domácích hudebních talentů se mohou uchazeči přihlásit prostřednictvím speciálního kanálu youtube.cz/ceskyfest, kam mají nahrát své originální video. Podmínkou je text skladby v českém jazyce.

Z příspěvků vybere porota, v níž zasedne kromě Xindla X i frontman kapely Support Lesbiens Kryštof Michal, devět nejlepších interpretů, jejichž jména oznámí do 18. května. Šampiona budou uživatelé YouTube vybírat do 7. června. "Jen za prvních pár dní po spuštění jsme dostali téměř stovku příspěvků a už teď se těšíme na to, že opravdu bude z čeho vybírat," uvedl dnes člen poroty Lukáš Paulů z Ochranného svazu autorského (OSA). Některá z vybraných videí jsou k vidění v sekci "Galerie" na výše uvedeném webu, který doposud zaznamenal téměř 38.000 návštěv.

První tři finalisté získají možnost nahrání vlastního videoklipu, přičemž vítěz si zahraje na letních festivalech JamRock, Prague City Festival a Sázavafest a na podzim dostane šanci vyrazit na vlastní koncertní turné. Jeho singl bude navíc nabídnut dramaturgům rádií k zařazení do playlistu vysílaných skladeb.

Zdroj: ČTK

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip