Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Být či nebýt očkován?

Být či nebýt očkován?

20.4.2010 - MUDr. Petr Hoffmann

To je, oč tu dnes běží, řekl by klasik. Jak by ne, když v poslední době se téměř roztrhl pytel s všelijakými typy očkování a stalo se pomalu módou přicházet na trh neustále s novými druhy vakcín, kombinovat a koncentrovat různá očkování do jedné velké vakcíny (asi tak jako kombinovat hrušky s jablky a k tomu třešně navrch – chudák naše tělo má co dělat, aby ustálo ten nevídaný zájem o jeho chatrné zdraví...). Zkrátka čím více, tím lépe... Ale pro koho? Odpověď je nasnadě, když si uvědomíme, kdo všechno se tohoto farmaceutického procesu účastní.

Když se člověk nechá naočkovat kupř. proti hepatitidě B, může se domnívat, že teď už žloutenku nechytí. Naneštěstí je však tolik typů virů, které způsobují hepatitidu A, C, D, E, F, ale i non A, non B, non C, atd., že by se musel nechávat očkovat pomalu až do smrti, aby všechny tyto viry stačil „postihnout“, a nakonec by se objevil stejně nějaký nový virový mutant, proti kterému ještě vakcína nebyla vyvinuta (pokud by do té doby neonemocněl na vedlejší účinky očkování...).

Každé očkování je dle čínské medicíny „vstup horkého toxinu“ REDU do organizmu a záleží vždy jen a jen na konstituci člověka, jak se s ním vypořádá.

V případě silné konstituce probíhá očkování bez viditelných potíží, ale vždy dojde k určitému „usazení horka do krve“, čili ke zvýšení vnitřního termostatu. Takové přiložení polínka do ohně má pak za následek kupř. snazší vznik jakéhokoli druhu zánětu v budoucnu. Proto čínská medicína doporučuje po každém očkování užívat k vyloučení horkého toxinu z krve bylinnou směs Stín brokátového závoje (kód 112).

V případě slabé konstituce dojde k ještě většímu oslabení již tak zdecimovaného organizmu a dochází velice rychle k nežádoucím reakcím, jako je horečka, pocení, příznaky virózy. Po kratší době (do 3 měsíců) se také mohou objevit ekzémy, astma či různé druhy alergií. V dřívějších dobách, kdy nebylo očkování tak rozšířeno, nebylo tolik typů alergií či ekzémů, ale byly zase morové a infekční epidemie. Za všechno se v životě platí.

Dnes už sice naštěstí nehrozí epidemie pravých neštovic či dětské obrny, zato civilizační nemoci, mezi něž alergie a ekzémy bezpochyby patří, se stávají věrnými průvodci našeho života.

Čím později se s očkováním u dětí začne, tím lépe pro jejich další rozvoj. Oslabený, nevyzrálý organizmus kojence či batolete se dlouze a obtížně vypořádává s očkovacími nálety, jež jsou na něj v prvních letech života cíleně pořádány. Veškerá epidemická onemocnění, která dnes již díky očkování známe pomalu jen z lékařských knih a vyprávění našich babiček (spalničky, zarděnky, plané neštovice, příušnice, apod.), jsou podle čínské medicíny způsobena tzv. zevním větrem, obzvláště pak „vlažným větrem“, který se objevuje hlavně na podzim a na jaře. Pro jejich léčbu se v Číně používá bylinná směs Křehkost svinutého lístku (kód 003), doporučována při očkování u oslabených dětí, opět v délce jednoho týdne po očkování v obvyklém dávkování. …

… Bojíte se reakce na očkování? Může vám pomoci čínská medicína a její bylinné produkty? Více se dozvíte v knize MUDr. Petra Hoffmanna: Od pramene čínské medicíny (nakl. Euromedia 2007) či v jeho ordinaci U Černé věže 6 v Českých Budějovicích (kontakt ), nebo na stránkách www.abcxyzbabinet.cz.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz