Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Antikoncepční kroužek: Nová dimenze svobody pro ženy!

Antikoncepční kroužek: Nová dimenze svobody pro ženy!

Redakce Babinet

Na český trh vstupuje převratný antikoncepční preparát. Po padesáti letech, kdy většina žen plánujících rodičovství musela každý den polykat antikoncepční pilulku, přichází zásadní změna. Od letošního podzimu mohou moderní české ženy užívat antikoncepci jednou měsíčně. Revoluci v antikoncepci přináší vaginální kroužek NuvaRing®, uváděný společností Organon.

Každý gynekolog potvrdí, že Achillovou patou pilulek je nezbytnost pravidelného, tedy každodenního užívání. Opožděné užití tablety o více než 12 hodin vystavuje uživatelku riziku nechtěného otěhotnění. Pilulka tak sice osvobozuje ženu od neustálého strachu z otěhotnění, avšak za cenu toho, že se stává nevolnicí pravidelného polykání tablet.

„Uživatelky perorální antikoncepce jsou tak trochu v situaci chronického pacienta, který je také po celé roky den co den povinen spolknout v určený čas svůj medikament. Všechny tyto důvody vedou ke vzniku velké skupiny žen, která je ve světě označovaná jako „pill tired“, tedy žen unavených nutností každodenního polykání tablet,“ upozorňuje lékařský ředitel společnosti Organon Ivo Apetauer.

Pro většinu odborníků navíc není žádným tajemstvím, že největším nepřítelem vysoké spolehlivosti pilulky je samotná uživatelka. Především ta začínající, která na pilulku často zapomíná. Ale nyní máme k dispozici elegantní řešení. Antikoncepční kroužek NuvaRing®, který si žena sama zavádí do vaginy jednou za měsíc, lehce vyřeší oba výše uvedené problémy. NuvaRing® zbavuje ženy každodenní nutnosti užívání pilulek a současně minimalizuje i problém zapomínání.

Výhody antikoncepčního kroužku NuvaRing®

• Vysoká antikoncepční spolehlivost Nízké dávky hormonů

• Výborná kontrola cyklu

• Jednoduchá a diskrétní metoda v rukou ženy

• Nízký výskyt nežádoucích účinků

• Pohodlná antikoncepce, kterou ženy milují

NuvaRing® je pohodlný antikoncepční kroužek, který si aplikuje žena sama do vaginy jednou měsíčně.

Díky vaginálnímu podání je frekvence podání jednou měsíčně a je dosaženo velmi nízkých a stabilních hladin hormonů, bez denních výkyvů jako je tomu v případě pilulek. Antikoncepční spolehlivost kroužku je stejně vysoká jako u pilulek, ale narozdíl od pilulek není závislá na interakcích se zažíváním a nedochází k metabolizaci v játrech.

Preferovaná metoda antikoncepce

Všechny uvedené výhody se odrážejí v mimořádně vřelém přijetí NuvaRingu samotnými uživatelkami. Ženy, které vyzkoušejí NuvaRing®, ho v naprosté většině případů považují za ideální formu hormonální antikoncepce. Během registračních studií vyplňovaly uživatelky této nové antikoncepční metody dotazník před začátkem sledování a po 3 cyklech používání kroužku. Zatímco před začátkem užívání kroužku si 66% žen myslelo, že nejlepší antikoncepční metodou je pilulka, po třech cyklech používání kroužku se preference žen kompletně změnily. Většina z nich (81%) považovala NuvaRing® za nejlepší metodu antikoncepce.

Výhody antikoncepce jednou měsíčně

• Lékařské výzkumy uvádějí, že více než dvě třetiny uživatelek antikoncepčních pilulek pravidelně zapomínají na svou pilulku, každé páté ženě se to stává alespoň jednou za měsíc. S antikoncepčním kroužkem tradiční otázka „Vzala jsem si dnes pilulku?“ odpadá.

• Nepravidelné užívání pilulek také zvyšuje pravděpodobnost vedlejších účinků jako je nepravidelné krvácení, bolest v prsou či nevolnost. Výhodou NuvaRingu jsou naopak velmi nízké a stabilní hladiny hormonů, které ženám přinášejí velmi dobrou snášenlivost, výbornou kontrolu cyklu a velmi nízký výskyt nežádoucích účinků.

• V NuvaRingu se ženám nabízí velmi jednoduchá a diskrétní metoda antikoncepce.

• Kroužek přináší účinnou pomoc také v boji proti stresu spojeného s pravidelným užíváním antikoncepce. Největší zátěží pro uživatelky hormonální antikoncepce je podle mezinárodních výzkumů každodenní myšlení na pilulku. Proto by 80% žen uvítalo, kdyby se antikoncepce užívala jen jednou měsíčně. A právě nyní se jejich přání stává realitou.

NuvaRing®je v prodeji od 10.řijna a orientační cena balení pro 3 cykly je 950,-Kč.

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip
  • Originální květiny a kytice Frutiko z čerstvého ovoce, čokolády a dortů představují skvělý dárek s objednáním online a doručením po celé ČR!
  • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

  • Řešíte problémy s močením? Vyzkoušejte sedací koupele!

  • Značkové parfémy a kosmetika, 5 prodejen v ČR, skladem přes 375 000 kusů parfémů a kosmetiky. Expresní doručení do 24 hod. EUROPARFEMY.cz