Babinet.cz  /  Magazín  /  Volný čas  /  Cvičení s overbally

Cvičení s overbally

Overball je cvičební pomůcka, která se používá v oblasti rehabilitace a fyzioterapie již delší dobu, ale do fitnesscenter a povědomí aerobikových instruktorů se dostala poměrně nedávno.

S tímto malým, lehkým, nafukovacím, pružným míčkem lze provádět opravdu širokou škálu posilovacích, protahovacích a vyrovnávacích cviků, které můžete cvičit nejen doma, ale také je zařadit do lekcí cvičení při posilování a závěrečném strečinku.

Při cvičení s balančními pomůckami, jako je také overball, dochází k zapojování hlubokého stabilizačního svalového systému - dna pánevního, šíjových svalů, hlubokých ohýbačů krku a hlubokých svalů zádových, které spolu s břišním svalstvem fixují páteř.

Protože při denním pohybu namáháme hlavně svaly povrchové, často není náš hluboký stabilizační svalový systém dostatečně zapojován a je málo vyvinutý, nedrží správně páteř a my ji pak často přetěžujeme. Cvičení s overbally s využíváním "balancování" a zapojování hlubokých svalů odstraňuje svalovou nerovnováhu, pomáhá nám správně zpevnit tělo a zlepšit jeho držení.

Všem, co rádi zkouší něco nového, doporučuji vyzkoušet cvičení s overbally. Overbally mají široké možnosti využití, jsou levné (jeden lze koupit za 130 Kč), skladné a můžete si je kamkoliv dovézt.Overballem si můžete také podložit židli a sedět na něm v práci či u televize, v autě jím můžete podepřít bedra.Odlehčíte tak trochu své páteři.

Pro cvičení je ideální nafouknout míček do jedné poloviny až dvou třetin. Čím více jej nafouknete, tím intenzivněji při cvičení zvýrazníte balanční polohy, při kterých se aktivuje hluboký stabilizační svalový systém, ale cviky jsou pak obtížnější.

Pro ty, kteří se o cvičení s overbally zajímají více a nevědí, kde hledat informace:

Kupte si videokazetu od Jitky Poláškové Balantes. Seznámíte se s cvičebním programem pilates, který se provádí na podložce právě s využitím overballů.

Videokazetu i overball lze objednat u firmy WEVE- tel. 0417/862013

Nedávno vyšla útlá knížečka se zásobníkem cviků s overbally Cvičíme s měkkým míčem od Petry Dobešové (nakladatelství Domiga

Havířov, e-mail: domiga@volny.cz)

Doporučuji také navštívit specializované hodiny, kde se cvičí s overbally. V Praze nabízejí specializované hodiny s overbally tato fitnesscentra:

Fit studio Bára, Factorypro, Fit klub Heleny Jarkovské

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip
  • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

  • Značkové parfémy a kosmetika, 3 prodejny v ČR, skladem přes 500 000 kusů parfémů a kosmetiky. Expresní doručení do 24 hod. EUROPARFEMY.cz

  • Bottega Veneta Knot Eau Absolue je famózní vůně pro výjimečnou ženu! Díky intenzivní směsici nejkvalitnějších surovin vznikla tato uhrančivá a dech beroucí dámská vůně.Ve smaragdovém srdci najdete inovativní orientální dámskou vůni

  • Vyhraj skvělé ceny v internetových soutěžích! Desítky atraktivních výher najdeš v nejrozsáhlejším katalogu České-soutěže.cz

  • Moringa s vysokým množstvím vlákniny zrychlí váš metabolismus. Pořiďte si dokonalý šperk pro vaše zdraví – Moringu olejodárnou v kapslích. Objednávejte přes www.HERBandME.cz

  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

  • Windomatic je elektrický vysavač na okna vybavený gumovou lištou. Stačí okno umýt čisticím prostředkem a potom ho vysušit přístrojem od Viledy. Windomatic je vybaven tlačítkem MAX, díky kterému snadno získáte ještě větší sací výkon.