Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Finále MS ČR – ŠVÉDSKO z pohledu ženy

Finále MS ČR – ŠVÉDSKO z pohledu ženy

Hana Formánková

V zápase se Švédy naši hráči budili dojem, jakoby se nacházeli v ženské náladě odpovídající 21. až 28. dnu menstruačního cyklu.

Rozmrzelá rozhozenost doprovázená nechutenstvím ke střelbě se projevovala i v přesilovce ve 2. minutě 1. třetiny. A náladu jim nespravil ani neuznaný gól v Hniličkově brance.

Za to Švédové svou hrou připomínali ženskou náladu nejplodnějších dnů. Bez předehry šli rovnou na věc a za 37 sekund poskvrnili hned 2 x Hniličkovo čisté konto (v čase 14.36 Mattsson a 15.13 Emwal) 0 : 2. Dvojitá švédská gólová rána přidala k rozmrzelostí českého týmu ještě podrážděnou nervozitu, což dosvědčil v 19. minutě Martin Erat zbytečným faulem.

Na začátku 2. třetiny sice naši hráči odolali zbytku švédské přesilovky, ale hned ve 3. minutě opět potvrdili svou rozháranou náladu. Místo využití své početní převahy se Zbyněk Michálek dopustil faulu. Při hře 4 na 4 v čase 4.07 dorazil Nicklas náladu českého týmu na bod mrazu třetím gólem. 0: 3. A ani vyloučení Hallberga v 8. minutě ji nerozmrazilo. Po třetím gólu se náš tým svým herním projevem propadal stále více do předmesntruační krize ženy, která je popudlivá a plačtivá. O popudlivosti svědčilo vyloučení dvou našich hráčů rychle za sebou (Patrika Štefana 15.06 a Tomáše Plekance 16.41). A slzy na krajíčku měli naši hokejisté, když Švédové využili naše dvojité oslabení a v čase 17.01 při hře 5 na 3 zasadil Jönsson českému týmu čtvrtým gólem depresivní ránu 0 : 4

Ve třetí třetině se naši hráči snažili z posledních sil překonat svou předmenstruační depku. Ovšem odpudivá síla, která na ženy v tomto období působí ve vztahu k mužům, se u našich hráčů projevila ve vztahu soupeři. A tak netoužili po kontaktu s ním, Švédy příliš nenapadali a nechali je hrát. Zrovna tak puk jakoby vycítil odpudivou sílu naších hráčů, jim odskakoval z hokejek a naopak přiskakoval na hokejky Švédů, z nichž přímo sršela touha po kontaktu i vášnivá hravost, a tak si s našimi hokejisty hráli jako kočka s myší. Naši hráči dokonce vyvolávali dojem jakoby vůbec netoužili po euforii z vítězství, zrovna tak jako ženy v tomto období netouží po sexuální euforii. Poslední 2 minuty zápasu bylo už jen čekání na závěrečnou sirénu, která ukončí jejich zoufalé trápení v předmenstruační krizi.

Ovšem krizový ženský herní projev v posledním nepovedeném zápase nemůže zastínit celkově skvělý výkon mladého týmu ani radost ze stříbrné medaile. Rok 2006 rozhodně znamená pro český hokej úspěch. Bronzová medaile z ZOH a stříbro z MS jsou trofeje, na něž mohou být reprezentanti i fanoušci právem hrdi.

Zvláště my ženy máme pro mužské dny pochopení, a tak nezbývá, než dodat: Hoši děkujem!