Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  ČR-FINSKO , aneb jdeme do finále!

ČR-FINSKO , aneb jdeme do finále!

Hana Formánková

Úvodní minuty zápasu díky oboustranně opatrné hře slibovaly klidný pohodový zápas. Ovšem v 5. minutě při vyloučení Martina Richtera nastalo u naší branky drama s názvem: Kde je puk, které otestovalo postřeh obou týmů. Jokinen naštěstí neproměnil jasnou gólovou šanci a chaotickou melu v naší obranné třetině ukončil vyhozením puku David Výborný. Po statečném ubránění čistého konta proti finské přesile, však zasadil Hahl v 9. minutě krutou ránu do sebevědomí našich hráčů. Zvláště pak do sebevědomí brankáře Hniličky, který podcenil střelu z dálky a ta vklouzla za jeho záda. Po laciném gólu začala mezi našimi hokejisty váznout komunikace a puku dávali najevo svůj nezájem, jakoby mu nemohli zapomenout, jakým zákeřným způsobem pronikl do naší branky. Špatný příjem signálu mezi nimi a jejich ignorace puku nahrála Finům na několik gólových šancí. A v 15. minutě jim nahrálo ještě vyloučení Jaroslava Balaštíka. Přesilovka se však k Finům otočila zády a oni měli potíže se vůbec udržet v naší obranné třetině. Před koncem 1. třetiny v čase 19.35 si šel na trestnou lavici odpočinout Koivu a rozdělil tak naši přesilovku na dvě části.

I k našim hráčům se však přesilovka otočila zády a tak i na začátku 2. třetiny zůstalo skóre nezměněno. Největší drama 2. třetiny se odehrálo opět při vyloučení našeho hráče (Petra Hubáčka) v 9. minutě. Tomáš Plekanec předvedl naši typicky českou hokejovou finesu. Několika chytrými blafáky obalamutil Finy a při našem oslabení srovnal skóre na 1 : 1. V 11. a 15. minutě se opět potvrdilo, že oslabení hraje s námi a přesilovka je náš protihráč. Při vyloučení Nummelina v 11. minutě vypadala naše hra, jakoby početní převahu měli Finové. A naopak při vyloučení Richtera v 15. minutě naši předváděli přesilovou hru a střely Patrika Štefana a Jana Bulise ohrozily finskou branku.

Před koncem 2. třetiny v čase 19.02 se opakoval závěr 1. třetiny. Hentunen nám svým vyloučením opět rozdělil přesilovku na dvě části, ovšem s výjimkou, že za velmi nebezpečný faul dostal trest 2 + 10.

V prvních minutách 3. třetiny se utkání jevilo jako souboj dvou brankářů. Norrena ve 2. minutě skvělými zásahy zlikvidoval hned dvě gólové šance Martina Erata a Jana Hlaváče. A Hnilička ve 3. min vygumoval gólovou šanci Finů.

V 8. minutě při odpočinku Ruuta na trestné lavici slečna přesilovka opět dělala fóry a nedala našim hokejistům šanci zlepšit si skóre.

Od 12. minuty předvádělo hokejové štěstí svou nevypočitatelnou tvář. V čase 13.25 podráždilo nervy i pesimismus fanoušků příliš přísným vyloučením Lukáše Krajíčka. V čase 14.30 naopak zklidnilo zvýšený adrenalin posláním Luoma na trestnou lavici, čímž nejen srovnalo síly na ledě, ale poskytlo našim hráčům necelou minutu přesilové hry. 16 sekund před návratem Luoma se hokejové štěstí postavilo na českou stranu a 2 x tečovaný puk zamířil do finské branky. Poslední teč patřila Davidu Výbornému 2 : 1. Po druhém gólu předváděli naši hokejisté famózní hokej, čímž nedali Finům šanci na vyrovnání.

V 19. minutě se Finové pokusili překotně o power play a Jaroslav Hlinka dal třetím gólem definitivní razítko na postup našeho týmu do finále.