Babinet.cz  /  Tvůrčí dílna  /  Ostatní  /  Překvapte školáky sladkým vtipným vzkazem

Překvapte školáky sladkým vtipným vzkazem

27.8.2018 - redakce Babinet.cz

Školní rok pomalu klepe na dveře. Někteří školáci se těší, jiní možná méně. Zpříjemněte jim přestávku malým sladkým překvapením, které je jistě potěší. Pokud navíc přichystáte balíčky bohatší, budou se moci rozdělit s kamarády. Není nic lepšího než zábavná školní svačinka.

HARIBO, výrobce želatinových bonbonů, je na trhu již dlouhých 98 let. Za tuto dobu si malé ovocné bonbony oblíbily generace dětí i dospělých. Jedním z cílů společnosti je v dětech vzbudit kreativitu. I proto nyní přináší tip na sladké překvapení pro všechny školáky. K jeho výrobě vám bude stačit papír, malé sáčky, bonbony HARIBO a sešívačka. A nebojte, výroba vám nezabere více než 15 minut!

Co budete potřebovat na originální ovocný pozdrav?

Obyčejný papír A4

Tvrdší papír/čtvrtku A4

Igelitové zavírací sáčky

Oboustranná lepenka

Fixu

Nůžky

Bonbony HARIBO

Postup:

 1. Bonbony rozdělte na stejně velké hromádky, které vložte do uzavíratelných sáčků. Je jen na vás, kolik bonbonů do každého pytlíčku vložíte.
 2. Z obyčejného papíru ustřihněte proužek na šířku a na něj pomocí sešívačky upevněte sáčky vedle sebe.
 3. Tvrdší papír rozstřihněte na dvě poloviny (formát A5). Takto vzniklou jednu polovinu znovu přehněte. Sem napište fixou vzkaz, či přání ke každému pytlíčku.
 4. Na pásku s pytlíčky připevněte oboustrannou lepenku, stejně tak to udělejte i v případě čtvrtky. Pásek s bonbony do ní vlepte a malé překvapení máte hotové.

Tip:

Do pytlíčků můžete vložit libovolné bonbony, nebo lze použít bonbony HARIBO Bärenschule. Ty jsou totiž ve tvaru písmenek a můžete tak z nich složit vzkaz!

Video návod

Vaše názory

Další články tvůrčí dílny

 • Podzimní světýlka

  A máme tady podzim. Jaký bude ten letošní se ještě nedá odhadnout, jisté ale je to, že bude určitě na jednu stranu díky padajícímu listí krásně...

 • Škola natírání: Olej, nebo vosk?

  Snad každý z nás má doma nějaké dřevěné prvky – nábytek, dekorace, nebo dokonce podlahu či schody. Dřevo zútulňuje naše domovy a...

 • Mušle a kamínky z dovolené: Co z nich vytvořit?

  Když vyrazíte na dovolenou, určitě si rádi přivezete drobnou památku. Máte li však děti, pak se suvenýr snadno promění v hromadu mušlí a...

 • Větrníci kelímkáči - verze větší

  Tento podrobný návod nám ve svém volném čase zpracovala a zaslala paní Jaroslava Kurtinová , která se výrobou kelímkáčů zabývá již delší čas,...

Náš tip