Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Aerobic: Cvičíme s Petrou! / 1.díl

Aerobic: Cvičíme s Petrou! / 1.díl

21.1.2018 - redakce Babinet.cz

Dnes vám Petra představí první sérii posilovacích cviků, které vám jistě pomohou získat báječnou formu a skvělou postavu! Dnes se můžete těšit na super extra posilování. Čekají nás výdrže, flexe, extenze, … Zkrátka a dobře ,posilování přímého a šikmého břišního svalstva!

Tak tedy? S radostí do pohybu!

Opřeme o předloktí a o špičky, vtáhneme břicho dovnitř. Pro větší obtížnost přidáme pohyb vpřed a vzad. Pozor na prohnutá bedra. Cvičení provádíme 8x tahem po čtyřech sériích. Pro náročné cvičenky mám „třešničku“ – po každé sérii zkuste výdrž na 8 dob. Vaše břišní svalstvo bude ve výborné kondici!!!

Cvik provádíme vleže na zádech. Obě pokrčená kolena přiblížíme k hýždím. Následně provádíme rotaci trupu k protilehlému kolenu, které souběžně přitáhneme. Přitahujeme tedy rameno k protilehlému kolenu. Břicho vtažené dovnitř, brada je přilepená k hrudníku. Cvik provádíme 8x tahem po čtyřech sériích. Dýcháme pravidelně!!! Flexe trupu s výdechem, extenze s nádechem. Nezapomeňte vystřídat nohy!

Opět vleže provádíme flexi trupu. Ovšem tentokráte přitiskneme paty k sobě, čímž se sníží těžiště a zvýší se náročnost cviku. Nezapomeňte tisknout bedra k podložce. Brada je přilepená na hrudník. Cvik opakujeme 8x tahem, 8x v tempu. Poté uvolníme a celou sérii opakujeme 4x. Po ukončení každé série zkusíme výdrž na 8 dob. Náročnějším radím – v tempu natáhněte obě ruce…

Nesmí chybět závěrečná relaxace! Vleže na zádech chytíme kolena z vnitřní strany a zatlačíme směrem dolů. Vynikající na protažení vnitřní strany stehen. Prodýcháme… Po chvíli uvolníme a cvik zopakujeme – alespoň třikrát!

Jak jistě vidíte, tento cvik je na protažení šíje. Sedneme do „tureckého sedu“, vtáhneme bříško dovnitř a narovnáme záda. Poté chytíme hlavu z boku a protahujeme... Rameno táhneme dolů! Opět volně prodýcháváme. Nezapomeňte vystřídat obě strany!!!

V příštím díle vám Petra představí další řadu cviků, které vám pomohou získat báječnou formu a skvělou postavu!

Připravila: Profesionální instruktorka aerobiku Petra Jandová.

 

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip