Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Filmová recenze: Velká hra

Filmová recenze: Velká hra

8.1.2018 - redakce Babinet.cz

Americký režisér Aaron Sorkin nám prostřednictvím filmového plátna představuje pokerovou princeznu. Jde o fascinující příběh, založený na pravdivé události.

Malé děvčátko se pod drezurou nekompromisního otce snaží sjet svah způsobem, jakým si to otec/trenér přeje. I tažný vůl se jednou unaví. „Jaké je synonymum pro unavený? - drahá dcero?“ ptá se až jízlivě neúnavný otec. „Slabý“ zní odpověď holčičky v lyžařském.

Profesionální kariéru lyžařky však přeruší vůle osudu. Molly Bloom se zdravým selským rozumem, silnou vůlí uživit se sama a nebýt závislá na peněžence svého otce a hlavně díky neúnavné dřině se tak stala pokerovou princeznou. Ne že by se sama takto titulovala! Ostatně znáte bulvár. Ten už si umí poradit!

Její tajné pokerové herny navštěvovali ti nejbohatší z nejbohatších.

Stačí jenom zalovit v paměti a vzpomenout si na hvězdy v různých oborech, ve kterých ti nejschopnější vynikají. Jejich jména jsou nesmazatelně ukotvená v našich pamětích.

Aaron Sorkin vybral do svého nového snímku vskutku hvězdné obsazení,  jako ušité přímo na míru pro Velkou hru.

Jessica Chastain výtečně ztvárnila samotnou Molly. Velmi elegantní i za nejšílenější situace, kdy jí mafián míří pistolí do pusy, poté co ji zmlátil a udělal z ní krvavé řešeto. Pardon, že malinko prozrazuji. Nicméně je samo sebou, že když pokerová princezna provozuje tajné herny, neobejde se to bez mafie.

Kevin Costner zazáří ve stručné, ale o to výraznější roli otce hlavní hrdinky. Zřejmě mu většina ženských divaček bude zpočátku spílat a v duchu držet palce jeho dceři. Nicméně i přísní otcové jsou lidé a ne bezcitná monstra. Více prozradí posledních pár minut Velké hry. Připravte si kapesník.

Idris Elba je excelentní v roli obhájce. Právě takového, jakého žena jako Molly Bloom potřebuje. Čistého, pravdivého, důrazného a .. zbytek vám ukáže sám.

V rolích nezdravě bohaté společenské smetánky uvidíte například Michaela Cera, Billa Campa a Briana D´Arcy James. Každý z nich vyniká svojí "libůstkou". Nejenom Molly nemohla uvěřit! Lidé jsou holt vynalézaví a člověk se s nimi rozhodně nenudí.

Velká hra je výjimečným filmem. Roztočí vaše smysly na nejvyšší možné obrátky. Pokud jste zdatní v pokeru, matematice, logice a máte zdravý selský rozum, rozhodně neváhejte a na nový snímek Aarona Sorkina hned vyrazte! Nebudete litovat a navíc se dostanete do společnosti, které se v běžném životě chcete raději vyhnout.

USA 2017

Žánr : drama / životopisný Provedení : barevný

Scénář a režie : Aaron Sorkin

Hudba : Daniel Pemberton

Hrají : Jessica Chastain, Idris Elba, Kevin Costner

Přístupnost: nepřístupné pro děti do 15 let

V kinech od: 4.1.2018

Trailer: http://www.vertical-ent.cz/klient-84/kino-78/stranka-1669/film-198562

Zdroj foto : http://www.vertical-ent.cz

Napsala: Hana Kasalová

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip