Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Rok 2018 přeje milovníkům hudby. Kdo dorazí do Česka?

Rok 2018 přeje milovníkům hudby. Kdo dorazí do Česka?

26.12.2017 - redakce Babinet.cz

Předešlý rok je nenávratně za námi a všichni již netrpělivě očekávají, co jim přinese ten nadcházející. Jisté je, že hudební fajnšmekři se mají opravdu na co těšit, a to už v prvním půlroce 2018! Do Prahy se chystají kapely jako Depeche Mode, Metallica, Imagine Dragons, ale na své si přijdou i fanoušci Andrea Bocelliho.

Kultovní „Depešáci“ zazáří v lednu

Již na konci mrazivého ledna v Praze odehraje skupina Depeche Mode svůj jedenáctý koncert. Je to neuvěřitelných 30 let od jejich prvního vystoupení v České republice. Martin Gore, David Gahan a Andrew Fletcher s sebou 31. 1. 2018 přivezou ty největší pecky a v rámci Global Spirit Tour zazní i písně z nového alba Spirit, které „Depešáci“ vydali v březnu 2017. Naposledy slavná trojice vyprodala v květnu stadion pražské Slávie a podobný plán mají i tentokrát. Proto neváhejte a užijte si kvalitní syntetickou poprockovou hudbu v podání nestárnoucích legend.

Metallica vás rozparádí na začátku dubna

Americká metalová skupina založená na počátku 80. let minulého století v Los Angeles ovládne naše hlavní město 2. 4. 2018 a bude to jízda. Jubilejní desáté album Hardwired…to Self-Destruct si kluci ze světoznámé kapely Metallica hodlají užít, jak se patří. Vyšlo sice už na podzim roku 2016, ale sklízí úspěchy na všech frontách – během prvního týdne se prodalo více než 800 000 kusů. Vysloužilo si mimo jiné pochvalné recenze předních světových novin jako The New York Times nebo The Guardian a na koncertu v rámci Worldwired tour si poslechnete nejen ty nejnovější hity, ale i také jejich kultovní singly.

Je libo božský hlas Bocelliho?

Trochu z jiného soudku je hudba umělce, který vyniká výjimečným pěveckým nadáním. Andrea Bocelli, věhlasný italský tenorista, zavítá do Prahy 12. 5. 2018 a představí se s písněmi ze svého nového alba, které vyšlo na podzim roku 2017. Příznivce Bocelliho jistě potěší, že na programu zazní i dokonale zpívané světové operní árie a některé hity z úspěšného alba, které se nedávno dočkalo po 20 letech reedice. Nevidomý zpěvák velkého formátu se díky svému zlatu v hrdle dostal mezi nejlepší zpěváky na světě, proto by byla velká škoda promeškat příležitost slyšet ho na vlastní uši.

 

 

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip