Babinet.cz  /  Magazín  /  Volný čas  /  Pět tipů, jak zabavit zvědavé děti na Štědrý den

Pět tipů, jak zabavit zvědavé děti na Štědrý den

13.12.2017 - redakce Babinet.cz

Nedočkavost v očích a radostná tvář dítěte. Vánoce jsou pro rodiče v první řadě svátkem jejich ratolestí. Kouzla a tajemství kolem „Ježíška“ zná z dětství snad každý. Odhalení toho, že dárky pod stromeček nenosí ježíšek, ale rodiče, ukončí jednu krásnou etapu v životě dětí. Proto je na místě otázka: Jak je zabavit na Štědrý den a připravit jim další kouzelné Vánoce?

Místo sáňkování procházka – Pomalu se už zapomíná na to, jaké jsou skutečné bílé Vánoce. Čas do Štědrého večera jsme si jako děti krátily sáňkováním a koulovanou s kamarády. Dnešní děti to už téměř neznají, ale co je vzít na procházku lesem nakrmit lesní zvířátka, kde se trochu unaví a užijí si čerstvý vzduch? Skvělý nápad je ozdobit pro zvířátka stromeček přímo v lese, kde jako ozdobičky poslouží ovoce, zelenina a suché pečivo.

Pohádek není nikdy dost – Pamatujete si na Štědrý den, když jste byli ještě malí? Dokázali jste prosedět před televizí celé hodiny a hltat jednu pohádku za druhou. Jsou věci, které se nikdy nezmění. Také letos je v nabídce velké množství pohádek, kterými lze vyplnit chvíle napětí během Štědrého dne a nejen tehdy.

Vařte společně – Kouzlo Vánoc spočívá také v tom, že je celá rodina pohromadě a každý přiloží ruku k dílu. Proč by tedy děti měly být výjimkou? Ty menší se dokonce s radostí zapojí do přípravy štědrovečerních pochoutek. Obalování řízků, přípravu bramborového salátu nebo zdobení podnosů cukrovím zvládne každý a vy máte čas na to, abyste vše doladili a třeba potají nanosili dárky pod stromeček.

Vyrobte vánoční ozdoby – Děti milují pocit, že jsou důležité. Potěšte je pohledem na stromeček vyšperkovaný ozdobami, které vlastnoručně vyrobily. Dejte jim volnou ruku a zároveň se zbavte zbylého sušeného ovoce z pečení, starých nepotřebných látek, knoflíčků, ozdůbek a v neposlední řadě otázek, které by mohly přispět k odhalení toho, že Ježíšek vlastně neexistuje.

Stromeček zaměstná i nejmenší – Kromě rozbalování dárků se každé malé dítě těší na to, až se bude zdobit stromeček. Vyšlete partnera s dětmi vybrat vánoční stromeček a v klidu se věnujte zabalování posledních dárků a přípravě štědrovečerní pohody. Poté je zapojte i do jeho zdobení a udělejte z něj rodinný program, ze kterého se může stát pěkná každoroční tradice.

 

 

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip