Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Ohýbání ke ždímání mopu odzvonilo, přichází revoluční Express Systém+

Ohýbání ke ždímání mopu odzvonilo, přichází revoluční Express Systém+

30.11.2017 - redakce Babinet.cz

Dobám, ve kterých se muselo k vytírání podlah zakleknout s rýžákem nebo drsným hadrem na podlahu, už dávno odzvonilo. Je sice možné, že dodnes tento styl úklidu stále někdo vyznává, ale naštěstí s nástupem moderní domácnosti existuje k tomuto náročnému způsobu vytírání podlah mnoho pohodlnějších a efektivnějších alternativ. Díky unikátním mechanismům může být dnes vytírání, a především ždímání, docela hračka.

Z nabídky mopů je na trhu opravu z čeho vybírat. Pokud se chystáte na nákup nového pomocníka pro úklid podlah, je důležité si udělat jasno v následujících věcech.

Hadr, třásně, plochý mop
Klasický hard na vytírání podlahy by neměl chybět v žádné domácnosti. Čas od času se hodí. Na vysoušení velkých mokrých ploch, když přelijete pokojovou květinu, zvrhnete džbán s vodou či potřebujete rychle setřít nějakou obdobnou pohromu. Je to spíše takový pomocník v záloze. Nejvíce práce by měl ale oddřít mop.
Na výběr jsou třásňové nebo s plochým návlekem. Třásňové mopy se více hodí na členité povrchy a místnosti, kde je mnoho rohů a výklenků. Třásně se tam dostanou snáze. Ploché mopy se zase lépe postarají velké místnosti, protože má jejich stírací plocha větší záběr. Anatomie hlav některých systémů zastává oba benefity. Například hlavice mopu Express System+ od Spontexu ve tvaru písmene ‚L‘ je velice účinná pro úklid velkých plocha, ale současně i rohů a podélných částí zdí.

Materiály návleků
Nad čím už si ve světě moderních úklidových prostředků nemusíte tolik lámat hlavu, je materiál samotných návleků. Ať už máte doma dřevo, vinyl či lamino, dnešní mopy jsou z většiny vhodné na všechny typy podlah. Trendem poslední doby je však materiál mikrovlákno. Jeho hlavní výhodou je, že zachytí veškerou nečistotu a vlhkost, a to i bez použití čisticích prostředků.

Systémy ždímání
Systémy ždímání, v podstatě i typy mopů s rotačním ždímáním, jsou dva. Externí, které mop odstředí sešlápnutím pedálu kbelíku a mechanismy, kdy je ždímání zabudováno přímo v hlavici či rukojeti mopu. Nejnovější inovaci najdete v tomto ohledu právě u značky Spontex. Její nová generace mopu Express System+ je vybavena 360 stupňovým rotačním zařízením, které velice účinně hlavici vyždímá. Unikátní mřížka na stranách kýble umožňuje odstranit hrubou špínu. Díky konstrukci bez ždímacího košíku dochází ke snadnému čištění bez zachytávání vlasů a hrubých nečistot. Ždímací mechanika je u Express Systemu+ zabudovaná přímo v rukojeti, takže už není třeba se k vytírání ohýbat.
S ním už zkrátka vytírání nemůže být jednodušší.

Objevte všechny benefity nového Express Systém+ na www.spontex.cz.

 

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip