Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  3x zdravé podzimní svačinky pro nejmenší

3x zdravé podzimní svačinky pro nejmenší

23.11.2017 - redakce Babinet.cz

Připravovat každý den zdravé a vyvážené svačinky pro děti není vůbec jednoduché. Často schází čas i fantazie. Podzim je čas sychravých dní, nečekaných přeháněk a prvních mrazíků, děti tak potřebují stravu plnou vitamínů, která posílí jejich obranyschopnost. Přinášíme inspiraci na jednoduché podzimní svačinky, které budu dětem chutnat, a navíc jim dodají energii.

Ovocná BIO kapsička od Nestlé

Jednoduchou variantou zdravých svačinek jsou předpřipravená ovocná pyré. Například společnost Nestlé představila na konci minulého měsíce novou ovocnou kapsičku v BIO kvalitě, která je v dostání ve dvou příchutích – jablko a hruška. Kapsičky jsou vyrobeny z pečlivě vybraného chemicky neošetřeného ovoce bez sladidel či konzervačních látek, takže se hodí i pro ty nejmenší strávníky. Výhodou je také její praktické balení, které můžeme jednoduše přibalit do batůžku či schovat do kapsy. Děti si navíc mohou kapsičky v pohodě čapnout a vesele je konzumovat samy, což je učí samostatnosti.

Zeleninový balíček

V jídelníčku každého z nás by neměla chybět pořádná dávka zeleniny, u dětí to platí dvojnásob. Pokud připravíme zeleninu hravou formou, děti si ji zamilují. Ideální je tedy nakrájet na malé kousky třeba brokolici, která obsahuje velké množství vitamínů a je bohatým zdrojem vlákniny, a mrkev, která posiluje zrak, a do malé krabičky vedle připravit jogurtový dresink. Pokud vše zabalíme do zavírací krabičky, děti si mohou zeleninové pochutnání užít kdekoli a třeba se i podělit s kamarády. A pokud bojujete s brokolicí, můžete ji jednoduše nahradit květákem či jiným druhem zeleniny, možností je opravdu hodně.

Banánové ovesné sušenky

Máte-li více času a rádi pečete, můžete vyzkoušet připravit zdravé ovesné sušenky s banánem. Stačí rozmačkat tři banány, zalít třemi lžícemi mléka, přidat pár kapek medu, špetku skořice a nakonec vmíchat asi dva hrnečky vloček. Těsto můžete vytvarovat dle všemožných formiček a na pečícím papíře péct přibližně dvacet minut do zlatova. Pokud chcete dětem dopřát, můžete do těsta zamíchat i kousky bílé čokolády nebo oříšky. Sušenky poté můžete zabalit dětem na výlet nebo je servírovat doma se sklenicí mléka či kakaa.

Ať již se rozhodnete pro jakoukoli podzimní svačinku, základem by vždy měla být vláknina a vitamíny. Nezapomeňte proto děti pravidelně krmit ovocem a zeleninou a nebojte se vymýšlet nové, hravé formy svačinek. Děti to rozhodně ocení!

 

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip