Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Jak vybrat epilátor?

Jak vybrat epilátor?

20.11.2017 - redakce Babinet.cz

Už je to nějakou dobu, co se na trhu objevily první pinzetové epilátory. Přestože se někomu může zdát neuvěřitelné si chloupky vytrhávat pinzetami, tak je to jedna z cest, jak mít pokožku déle hladkou. Jak si ale mezi všemi možnými epilátory vybrat ten, který bude ideální právě pro Vás?

Mnoho žen na celém světě se spoléhá na epilátory a to hlavně proto, že běžné žiletkové strojky odstraní pouze viditelnou část chloupků. Kromě toho, že pod velmi světlou pokožkou mohou kořínky chloupků prosvítat, tak je velkým problémem depilace to, že jí ženy musí provádět téměř obden. Oproti tomu, výsledky epilace jsou trvalejší, výrobci uvádí dokonce až tři týdny.

Podle čeho vybírat?

Orientovat se v dnešním opravdu širokém spektru epilátorů není snadné. Hned na začátku je proto potřeba poukázat na hlavní rozdíl, na který můžete při výběru narazit. Tím je způsob provozu. Stále se setkáváme s epilátory, které se používají s připojeným napájecím kabelem. Naopak se daleko víc rozmáhá používání bez kabelu, tedy na nabíjecí akumulátor. Tyto epilátory totiž umožňují používání ve sprše či vaně. Voda by totiž měla zmírňovat bolestivost epilace. Nevýhodou ovšem je, že z bezpečnostních důvodů tento epilátor nemůžete používat právě s kabelem a musíte se vždy spoléhat na baterii strojku.

Rozhodujícím parametrem pro výběr může být i počet pinzet. Čím více pinzet, tím rychlejší by epilace měla být. U obličejových epilátorů se tento počet pohybuje kolem 10. U klasických tělových epilátorů pak najdete od 20 do 40 pinzet.

Mezi další užitečnou výbavu epilátoru patří osvětlení pokožky. Na těle epilátoru je v takovém případě umístěné malé světlo, které při zapnutí svítí přímo na pokožku. Epilátor tak můžete používat i například v koupelně, kde nemáte úplně ideální světlo, protože epilátor Vám posvítí přímo na chloupky.

Když se rozhodnete podle těchto tří hlavních kritérií, tak už máte skoro vyhráno. Skoro proto, že můžete narazit na modely epilátorů, které na první pohled vypadají úplně stejně. Konkrétně dlouhodobě nejoblíbenější značka Braun, vytváří několik stejných modelů epilátorů, které se obvykle liší pouze příslušenstvím, které najdete v balení. Má to ale i své plusy. Můžete si totiž vybrat například model, ke kterému dostanete holicí hlavu. Tu pak můžete používat pro oblasti, které se bojíte epilovat. Bonusem jsou i peelingové kartáče nebo nabíjecí stojánky. Některé příslušenství lze samozřejmě i dokoupit. Vcelku snadno si tak vyberete model, který bude splňovat Vaše požadavky.

Už si jen užívejte hladkých nohou

Ať už si vyberete jakýkoliv epilátor, tak vždy Vám pokožka vydrží déle hladká, než při používání klasické žiletky. A i když Vám může teď připadat děsivé si chloupky vytrhávat několika desítkami pinzet, tak věřte tomu, že výsledky za to stojí. A bolestivost časem odezní, stačí jen, aby si pokožka na epilaci zvykla.

Zdroj: www.holime.cz

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip