Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Jak si správně vybírat spodní prádlo: Opravdu nosíte padnoucí podprsenku? (1.díl)

Jak si správně vybírat spodní prádlo: Opravdu nosíte padnoucí podprsenku? (1.díl)

23.10.2017 - redakce Babinet.cz

Podle mých zkušeností totiž 70 % žen při nákupu podprsenky sahá po kusech, které neodpovídají jejich potřebám. Dnešní trh přitom nabízí ženám nebývalý komfort všech velikostí, barev a druhů. Pokud tedy nemáte po ruce nikoho, kdo by vám s výběrem podprsenky pomohl, je dobré držet se následujících rad.

 1. Základem všeho je zvolit správný obvod pod prsy. Důležité je, aby přední spoj mezi košíčky přiléhal k hrudníku a neodstával. Nesmí vás tlačit a zařezávat se.
 2. Zadní díl musí sedět vodorovně. Zapnout byste jej měla na střední zoubky, aby se dal do budoucna více poutáhnout. Dbejte na to, aby při zvednutí rukou nelezl nahoru mezi lopatky. To značí, že podprsenka má zbytečně velký obvod.
 3. Ramínka by se měla posunout na střední délku: ne příliš dlouhé, ne příliš krátké. Mezi rameno a ramínko by se vám měl vejít jeden prst. Nikdy by vám neměly sklouzávat z ramen. U žen s větším poprsím lze najít i ramínka rozšířená, která dopřejí pohodlnější nošení a ulehčí zádům nadbytečnou zátěž.
 4. Košíčky by měly prsa pokrýt a nikde nesmí zůstat volná místa. Při předklonu prsa nesmí  vypadávat. Velký pozor si dávejte na zařezávání okrajů podprsenky (tzn. malá velikost). Rovněž boky podprsenky by měly splynout s kůží a neměly by se zařezávat.
 5. Pokud chcete podprsenku s kosticí, tak sáhněte po té, která vás netlačí a přitom obkresluje spodní část prsa. Pozor na otlaky, ty jsou totiž nezdravé. V případě, že nesnesete kostici vůbec, tak si zvolte podprsenku bez výztuže. Ta je buď pečlivě všitá, takže ji ani neucítíte, nebo je tvar podprsenky dokonale řešen za pomoci speciálních materiálů. Tyto podprsenky doporučuji především ženám po plastických zákrocích.
 6. Ženy, které chtějí opticky zvětšit objem svého poprsí, ať samozřejmě volí typy s push-up efektem. Ženy s opačným problémem se mohou zaměřit na zmenšovací typy.

A ještě jednu dobrou radu na závěr: Na výběr spodního prádla si neberte partnery, pokud nejsou trpělivé povahy, protože tahle chvíle tu trpělivost vyžaduje. S netrpělivci za zády snadněji koupíte podprsenku, která vám nebudete sedět a ze které nebudete mít radost. Proto je důležité nechvátat. Vyzkoušejte si více druhů a nebojte se experimentovat s barvami! Ale o tom zase příště.

Vaše Kateřina Votavová

modelka a poradkyně spodním prádlem

-----------------------------------------------------------

Kdo je Kateřina Votavová?

Do světa profesionálního modelingu vstoupila po finále České Miss v roce 2010. Přede dvěma lety byla časopisem Esquire označena za jednu z 20 nejkrásnějších žen světa. Již více než 10 let se aktivně věnuje poradenství spodního prádla, mmj. ve svém butiku Roosevelt Fashion Store, ale také na TV Óčko  v pořadu Do krajek!

Fotí pro významné módní značky, v roce 2014 si zahrála ve filmové komedii Modelky s.r.o. Ráda vaří, sportuje, miluje rock a svoji práci.

 

Vaše názory

Vaše názory

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip
 • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

 • Značkové parfémy a kosmetika, 4 prodejny v ČR, skladem přes 500 000 kusů parfémů a kosmetiky. Expresní doručení do 24 hod. EUROPARFEMY.cz

 • Bottega Veneta Knot Eau Absolue je famózní vůně pro výjimečnou ženu! Díky intenzivní směsici nejkvalitnějších surovin vznikla tato uhrančivá a dech beroucí dámská vůně.Ve smaragdovém srdci najdete inovativní orientální dámskou vůni

 • Vyhraj skvělé ceny v internetových soutěžích! Desítky atraktivních výher najdeš v nejrozsáhlejším katalogu České-soutěže.cz

 • Moringa s vysokým množstvím vlákniny zrychlí váš metabolismus. Pořiďte si dokonalý šperk pro vaše zdraví – Moringu olejodárnou v kapslích. Objednávejte přes www.HERBandME.cz

 • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

 • Windomatic je elektrický vysavač na okna vybavený gumovou lištou. Stačí okno umýt čisticím prostředkem a potom ho vysušit přístrojem od Viledy. Windomatic je vybaven tlačítkem MAX, díky kterému snadno získáte ještě větší sací výkon.