Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Tapety na stěnu: Jaké motivy si lze vybírat?

Tapety na stěnu: Jaké motivy si lze vybírat?

21.9.2017 - redakce Babinet.cz

Designové provedení interiéru je nesmírně důležité. Jsme to právě my, kdo se každý den pohybuje v pokojích, jež nějak vypadají. Důraz je třeba klást nejen na výmalbu a nákup nábytku, ale i na to, abyste se cítili maximálně komfortně a pokoje byly útulné a osobní. Postarat se o to bez větších problémů mohou elegantní tapety na stěnu. K dispozici je jich v současnosti obrovské množství a vyznačují se spoustou předností. Právě na ně se zaměříme mnohem podrobněji stejně jako na motivy, jež mohou zobrazovat.

Spousta výhod moderních tapet

Nejnovější provedení tapet na stěnu se vyznačuje maximální pevností, pestrostí motivů a v neposlední řadě ochranou proti otěru. Především v koupelně se prosazují modely laminované vyznačující se efektivní ochranou proti vlhkosti. Rozhodně není problém vybrat si také tapety ve spoustě nejrůznějších rozměrů, jež mohou přesně vyhovovat aktuální velikosti místnosti. Je pouze na vás samotných, co si vyberete. Především fototapety rozhodně barvami ani zajímavými tvary nešetří. Jaké motivy se tedy nabízejí?

Všeobjímající příroda

Chcete-li vsadit na univerzální motivy, které se hodí prakticky do jakékoli místnosti, vyplatí se vsadit na přírodní krásy. Vždyť právě tady je k vidění spousta zajímavých detailů. Velmi oblíbené jsou především podzimní pohledy do lesního porostu. Stromy se postupně zbarvují a stává se z nich seskupení, jež je svými odstíny dokonale originální se vším všudy. Moc hezky vypadají jak smíšené lesy, tak třeba spousty bříz, které jsou u sebe. Když se spojí navíc ještě voda a příroda, není co řešit. Dokonalý vzhled je zaručen. Vybírat lze jak variace s důrazem na detail, tak i krajiny. Prvně jmenované se hodí třeba v menším provedeních. Krajina naopak umí konkrétní stěnu zvětšit, což je optimální v poněkud stísněnějších interiérech. Takový les a louka se snášejícím se oparem vypadají nadčasově v jakémkoli ročním období. Iluze přírodního prostředí se dá dokonale vylepšit také nábytkem, jenž bude komponován v tom samém stylu. Výborné jsou i panoramatické fotografie poukazující na velikost přírodních lokalit, výšku moří a nekonečnou délku písečných pláží i mořských vod.

Městská scenérie

I architektura měst dokáže uchvátit. Monumentální budovy a ruch velkoměsta lákají především svými pestrými tvary a spoustou barev. Hojně zajímavé jsou pohledy na některé slavné budovy především ve večerním čase, kdy krajinu pomalu zahalí tma. Zajímavé jsou pohledy jak na vysoké budovy, tak i na vozidla taxislužby, jež nedílně patří k ruchu velkoměsta. Moc hezká jsou i průčelí, lázeňské domy, zámky a jiné architektonické skvosty, kterými se mohou mnohá města pochlubit.

Abstrakce nejen do ložnice

Rádi si škádlíte vlastní představivost a snažíte se najít nějaké zajímavé motivy v abstrakcích. Proč ne? Abstraktní fototapety se vyznačují především uměleckou hodnotou. Ta byla patrná již v pravěku, kdy se lidé snažili věrně zobrazovat skutečnost. Ne vždy se to samozřejmě pravěkým lidem povedlo stoprocentně, což ještě navíc umocnilo umělecký dojem z jejich práce. Abstraktní motivy nás do jisté míry vybízí k přemýšlení a hledání jakýchsi zajímavých skutečných věcí, jaké se mohou ve fototapetách ukrývat. Nejčastěji jde o tradiční geometrické tvary, jež se neustále opakují, a zvýrazňují tak podobu celé fototapety. Uplatnit se abstraktní motivy mohou především v ložnicích nebo obývacích pokojích.

Zdroj: https://myloview.cz/fototapety/podle-kategorie/priroda/les/

Specifické tapety pro děti

I děti si přejí mít svůj vlastní pokojík vybavený podle svých představ. Ty jsou maximálně různorodé. Menší děti milují především animované postavičky svých hrdinů, případně jiné kreslené motivy. Naším tipem jsou kreslené mapy světadílů, na nichž jsou nakresleny znaky jednotlivých zemí. Jednat se může například o zvířata, stavby a jiné typické prvky. Děti se bez problémů začnou orientovat jak v zeměpisu, tak i v dalších oborech. Dospělí jim mile rádi vysvětlí, jaké mají obrázky smysl, případně co vlastně znamenají. Zvídavé dětské otázky tak můžete čekat ve spoustě variací.

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip