Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Knižní TIP: Poslední anglická královna

Knižní TIP: Poslední anglická královna

25.7.2017 - redakce Babinet.cz

Celosvětově úspěšné thrillery Steva Robinsona zaujaly svou originalitou a správně namíchaným mixem napětí a historie i náročné české čtenáře. Po Stopách v krvi a Hlubokém hrobu nyní péčí nakladatelství Mystery Press vychází třetí román, Poslední anglická královna.

Stopy v krvi vedou ke královské rodové linii…

Američan se slabostí pro Anglii. Tak by se dal stručně charakterizovat hlavní hrdina výše zmíněných románů, genealog Jefferson Tayte, čtyřicetiletý samotář s mírnou nadváhou, který se celý život potýká s ironií toho, že navzdory své profesi nedokázal nikdy odhalit vlastní původ.

To mu ale nebrání, aby při pátrání v rodových liniích nepomáhal ostatním, což ho zavádí nejen do různých epoch převážně britských dějin, ale rovněž do řady smrtelných nebezpečí. Ve Stopách v krvi Tayte odhalil nebezpečné tajemství ukryté ve psací skříňce z osmnáctého století a v následujícím Hlubokém hrobu zase odkryl tragický osud dvou milenců z dob druhé světové války.

V románu Poslední anglická královna se Robinson zatím nejvíce přiblížil knihám Dana Browna, když Jeffersona Tayta a historičku Jean Summerovou vyslal na riskantní misi za nalezením královského potomka, který se může stát hrozbou pro současnou Británii. A zároveň v knize otevřel dosud pouze naznačené téma Taytova vlastního původu…

Anotace:

Když americký genealog Jefferson Tayte dorazí do Londýna, zemře mu v náruči jeho starý přítel a kolega. Nedlouho poté se Tayte a profesorka historie Jean Summerová vydají po mrtvolami poseté cestě, která je zavede až do roku 1708 k Londýnské královské společnosti.

Co si mají myslet o příběhu pěti vědců, kolegů Isaaca Newtona a Christophera Wrena, kteří byli za tajuplných okolností oběšeni za velezradu?

Jak se blíží k odhalení pravdy, Tayte a Summerová zjišťují, že se ocitli ve smrtelném nebezpečí. V jejich blízkosti se pohybuje vrah, odhodlaný obnovit to, co považuje za jedinou pravou královskou linii – a rovněž machiavelistický „lovec dědiců“, který v nejnovější sérii vražd, únosů a skandálů vidí jedinečnou obchodní příležitost.

O autorovi

Steve Robinson (foto © Karen Robinson)

Narodil se v Kentu a nyní žije nedaleko Londýna. Jeho vášeň pro genealogii a psaní ho provází už od mládí, kdy se vydal po stopách dědečka z matčiny strany, o němž nic netušil.

Zjistil, že to byl Američan sloužící během druhé světové války v Anglii. Několik let po válce se vrátil zpět do USA a zanechal za sebou rodinu, s níž už se nikdy více nekontaktoval.

Robinson ho vysledoval do Los Angeles, kde odhalil, že se jeho dědeček narodil v Arkansasu, a postupně odkryl historii doposud neznámé větve vlastní rodinyInspirován těmito skutečnostmi, napsal thriller Stopy v krvi, první svazek ze zatím šestidílné série o genealogovi Jeffersonu Taytovi.

Objednávat můžete na www.mysterypress.cz

 

 

Vaše názory

Vaše názory

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip