Babinet.cz  /  Soutěže  /  Vyhrajte 3x knižní novinku SWICH Z ŘÍŠE ZA MONITOREM – HOROROVÉ VIDEO

Vyhrajte 3x knižní novinku SWICH Z ŘÍŠE ZA MONITOREM – HOROROVÉ VIDEO

30.6.2017 - redakce Babinet.cz

Prázdniny se blíží a s nimi přichází i doba, kdy děti budou téměř nekontrolovatelně sedět u počítačů. Jejich bezpečí je pro nás jako rodiče na prvním místě, ale věděli jste, že zásadní rizika na ně číhají právě v „říši za monitorem“, kdy jim je přes internet otevřen celý svět? Právě tato zásadní rizika a hrozby si uvědomila i autorka Lidija Zavoralová a připravila sérii 8 knih s názvem Swich z říše za monitorem, kde prostřednictvím dobrodružných příběhů děti nenásilnou formu edukuje, a společně s nimi i jejich rodiče.

Nyní mají 3 z vás možnost vyhrát jednu knihu ze série Swich z říše za monitorem, a to knihu nazvanou Hororové video. Právě zejména během prázdnin a doby volna mohou děti bezcílně brouzdat po internetu a pouštět si například nejrůznější videa s obsahem pro dospělé. Zakázané ovoce jim na jednu stranu nejvíce chutná, ale na druhou stranu, uvědomují si vůbec děti i rodiče, jaké následky to může mít a jaké škody může zhlédnutí nevhodného videa na dětech napáchat? Právě o tom projednává kniha Hororové video.

Rozhovor s autorkou Lidijou Zavoralovou můžete u nás slyšet již brzy! V rozhovoru prozradí, co jí inspirovalo a motivovalo k napsání knih, jaké je její poznání týkající se výchovy dětí a užívání chytrých zařízení a poradí i Kodex pro rodiče, který jim usnadní výchovu a komunikaci s dětmi.

A o čem knižní novinka je?

SWICH Z ŘÍŠE ZA MONITOREM – SET OSMI KNIH PŘÍBĚHŮ PRO BEZPEČÍ DĚTÍ NA INTERNETU

Na náš trh momentálně přichází naprostá novinka, jediná svého druhu na světě, série dětských příběhových knih s názvem Swich z říše za monitorem. Jedná se o ucelený set příběhů pro děti, který je od nejrannějšího věku učí internetové gramotnosti a správným zásadám chování na internetu a při užívání chytrých zařízení jako jsou tablety, telefony a počítače. Jejich autorkou je Lidija Zavoralová, která v knihách zúročuje svoje dlouholeté zkušenosti z pracovních pozic v oblasti IT a propojuje je se zkušenostmi „z druhé strany“, jakožto matky tří dětí. Knihy jsou určeny pro děti od 4 do 10 let, kdy zejména u mladších dětí je důležitá součinnost rodičů, kteří dětem pohádky čtou a zároveň jsou jejich průvodci, povídají si s nimi, vysvětlují a rozebírají jednotlivá témata knih. Set knih Swich z říše za monitorem obsahuje 8 jednotlivých knížek s názvy Zrádná fotka, Falešná výhra, Herní závisláci, Hororové video, Princezna chlap, Ztracené peníze, Počítačoví piráti a Virová pohroma. Hlavními hrdiny jsou děti Lada a Matěj, kteří mají kamaráda Swiche, jenž jim pomáhá řešit jejich problémy týkající se chytrých zařízení a internetu. Jednotlivé knihy je možné zakoupit samostatně i v rámci uceleného setu za zvýhodněnou cenu. K dostání od začátku června v sítích hračkářství Sparkys a Bambule po celé ČR.

Autor: Lidija Zavoralová / Ilustrátor: Eva Sásová

Na www.risezamonitorem.cz si můžete prohlédnout všechny knihy a jejich obsah.

Soutěž již byla ukončena. Výherci soutěže jsou:
Vlasta Havelková - Týnec nad Sázavou, Věra Dočkalová - Zlín, Lucie Hovorková - Dřenice

Vaše názory

Další soutěže

Náš tip