Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Středočeský kraj  /  XXVI. Královské stříbření Kutné Hory

XXVI. Královské stříbření Kutné Hory

31.5.2017 - redakce Babinet.cz

Historické centrum Kutné Hory se poslední červnový víkend navrací do období gotiky a ožívá tradiční historickou slavností, letos již po šestadvacáté. Akce připomíná slávu lucemburské Kutné Hory a staré hornické tradice z dob, kdy se ve městě těžilo stříbro, a razil Pražský groš.

Do stříbrného města přijíždí král Václav IV. se svou chotí Žofií a družinou. Ten je náležitě vítán Horníky, středověkými obyvateli Kutné Hory. Do města se také sjíždí rytíři z širokého okolí, aby se zúčastnili turnajového klání na počest samotného krále vyhlášeného. Přijíždějí také řemeslníci, aby na tradičním jarmarku nabídli své výrobky nebo pochutiny všeho druhu. K ochutnání budou také pokrmy dle středověkých receptů a své středověké řemeslo představí například řezbář, hrnčíř nebo středověký židovský lékař, který i názorně předvede některé zákroky.

K poslechu i tanci zahrají historické hudební skupiny Gnomus, Krless nebo Peregrin a tanec lidový i dvorský předvedou vsetínská děvčata Rondellus a dámy z Hortus Gratiae.

Návštěvníci si budou moci také vyzkoušet střelbu z luku a navštívit historické stany rytířů a lukostřelců. Pro nejmenší je připraveno divadélko, historický kolotoč a střelnice.

Své umění a výcvik dravých ptáků představí sokolníci, v sobotním programu by návštěvníci určitě neměli vynechat velké turnajové klání na koních (13:30), pochodňový průvod a dvorskou slavnost (21:30) a následný ohňostroj.

Nedělní program odstartuje nevšední zážitek v podobě „Stříbrné mše“ v chrámu svaté Panny Barbory. Doražte do Kutné Hory… Slavná historie stříbrného města opět vchází do ulic.

Historický program nepřetržitě po oba dny, divadlo, tanec, hudba, středověká řemesla, rytíři, turnajová klání, královské průvody, jarmark, program pro děti. Návštěvníci v kostýmech vítáni.

KDE: Kutná Hora

KDY: 24. až 25.června 2017. V průběhu obou dnů probíhají cca 10.00 - 18.00 další doprovodné programy a atrakce.

ZA KOLIK: stribreni.cz/vstupne

Více na www.stribreni.cz

Vaše názory

Vaše názory

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip