Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Helena Vondráčková jako strašlivá chobotnice

Helena Vondráčková jako strašlivá chobotnice

23.5.2017 - redakce Babinet.cz

U dabingu animované komedie Příšerky pod hladinou se sešli i Genzer, Suchánek a Sokol

Do kin míří nová animovaná komedie Příšerky pod hladinou a zpěvačce Heleně Vondráčkové

se splnilo velké přání a znovu mohla namluvit strašidelnou postavu do animované komedie.

V novém animovaném filmu Příšerky pod hladinou namluvila a nazpívala Vampýrovku hlubinnou jménem Norma, která připomíná chobotnici. „Nedávno jsem v režii Vojty Kotka dabovala čarodějnici v Disneyho pohádce Na vlásku.Hrozně mě to bavilo a říkala jsem si, že kdyby se ještě objevila šance namluvit si nějakou čarodějnici, tak bych to vzala. Díky Příšerkám pod hladinou se mi to splnilo,“ prozradila při práci v dabingovém studiu Helena Vondráčková.

Mluvím Normu, která žije v Titanicu a touží stát se velkou hvězdou. Předvedu a zazpívám na zatopeném Titanicu i velké hudební vystoupení,“ prozradila Helena Vondráčková trochu více ke své postavě. „S dabingem nemám zas až tak bohaté zkušenosti. První jsem sice dělala někdy před čtyřiceti lety, pak ale, co se týče dabování, přišla dlouhá pauza,“ vzpomínala ve studiu skvělá zpěvačka.

Děsivá příšerka pod hladinou zazpívá hlasem Heleny Vondráčkové na Titanicu už 18. května, kdy má film v českých kinech premiéru.

V animovaném dobrodružném filmu Příšerky pod hladinou se celý svět ocitne pod vodou, lidé se odstěhovali na jinou planetu a na Zemi žijí pouze mořští tvorové. Hlavními hrdiny filmu jsou neposedná chobotnička Deep, neurotická kreveta Alice a nemotorný mořský ďas Evo. Společně se musí vydat na výpravu širokým oceánem, aby napravili jeden svůj průšvih a zachránili svou kolonii a domov. Na svém dobrodružství potkají řadu postav, mezi nimi je právě Norma Heleny Vondráčkové, armáda krabů nebo zombie ryby.

Největší překážkou je ovšem potrhlá a nebezpečná parta ve složení tučňák, mrož a delfín. Ty do češtiny nadabovala neméně potrhlá parta ve složení Ondřej Sokol, Richard Genzer a Michal Suchánek.

Moje příšerka, kterou dabuju, je mrož Luigi. Není úplně moc chytrej, takže mi ten dabing jde dobře a sedne mi,“ smál se ve studiu Richard Genzer. „A já jsem zase nejchytřejší. Namlouvám delfína Ralfa. To je sice pitomec a asi nejhloupější delfín, co kdy žil, ale já jsem nejchytřejší,“ doplňoval ho Michal Suchánek.  „Jo, Michal je nejchytřejší, nicméně našeho šéfahraje Ondřej Sokol. Jeho tučňák Darcy celou naší vypečenou partu vede,“ uzavřel Richard Genzer.

Ukázky z dabingu:

Helena Vondráčková dabuje:

R. Genzer a M. Suchánek dabují:

Zdroj foto: http://www.bontonfilm.cz

 

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip