Babinet.cz  /  Magazín  /  Testujeme  /  Redakční test: Dopřejte si pocitu chůze naboso v botách Vasco

Redakční test: Dopřejte si pocitu chůze naboso v botách Vasco

1.5.2017 - redakce Babinet.cz

Boty Vasko od finského výrobce Feelmax přichází s další velmi zajímavou a velice pohodlnou botou. Jak je již u této firmy zvykem, podrážka je opravdu tenká – její šířka je pouze 2,5 mm. I tato bota od finského výrobce vám dá pocit, že chodíte přímo po zemi. Právě to je jednou z hlavních strategií firmy – lidé chodili po zemi miliony let naboso a Feelmax tak navazuje na tuto skutečnost, která provází lidstvo od nepaměti.

Boty pokrývá voděodolná, ale zároveň prodyšná membrána, díky které budou vaše nohy v neustálém komfortu. Ve skvělém světle se ukázaly při delších procházkách po městě, ale především pak při běhu, kde byl jakýkoliv pohyb díky velice nízké hmotnosti bot velmi příjemným. Boty se však hodí pro jakoukoliv volnočasovou aktivitu. Skvělou práci díky voděodolné membráně splnily v mokrém prostředí, kdy i přes velice nepříznivé počasí zůstala noha suchá a v pohodlí. Prakticky necítíte, že je máte na noze a firmou stanovená strategie „bosých nohou“ najednou opravdu funguje a zapůsobí. Fellmax dokonce dodávají, že nošení jejich bot znamená dostávat každý den zadarmo masáž nohou. Je to pravdivý výrok, neboť při chůzi opravdu cítíte každou nerovnost. Zároveň však chůze není nepříjemná, ba naopak.

Boty mají zajímavý design a někoho možná překvapí absence klasických tkaniček. Ty jsou nahrazeny stahovací gumou, na kterou si možná bude kdekdo zvykat. Novinkou je pak odolnější podrážka s názvem Sierra, která perfektně ochrání vaše chodidla a umožňuje tak pohyb i v náročném terénu.

Pokud chcete zkusit něco nového, zajímavého a ne tak úplně tradičního, pořiďte si právě tyto boty. Feelmax totiž platí za jednu z nejlepších značek obuvi na světě a boty Feelmax Vasko tuto pravdu jen potvrzují.

Obuv Feelmax zakoupíte např. ve specializovaném obchodě s bosou obuví naBOSo v Praze 6 nebo na e-shopu www.naboso.cz. V obou případech můžete na jednom místě vybírat ze široké nabídky pro ženy, muže i děti od dalších 14 domácích i světových značek jako jsou Angles Fashion, Sole Runner, Freet, Sockwa, ZAQQ nebo Earth Runners. S výběrem vhodné boty ochotně poradí vyškolený personál.

 

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip