Babinet.cz  /  Magazín  /  Volný čas  /  Fotoaktualita: Pomlázky udělaly radost lemurům, slůňatům i gorilám

Fotoaktualita: Pomlázky udělaly radost lemurům, slůňatům i gorilám

17.4.2017 - redakce Babinet.cz

Mimořádná velikonoční komentovaná krmení probíhala v pražské zoo od soboty až do pondělí. Na pomlázkách a vajíčkách si postupně pochutnaly různé druhy zvířat. Vejce dostali například krkavci a nosálové bělohubí, pomlázky lemuři kata, sloni a gorily. Pro některé z nich byly velikonoční dobroty mimořádným zpestřením jídelníčku, pro jiné hlavně zábavou. 

Asi nejvíce potěšily obří pomlázky slůňata Maxe a Rudiho. Tentokrát byl výjimečně akčnější mladší Rudi, kterého pomlázky okamžitě zaujaly. Začal si je nosit po pavilonu, pečlivě zkoumat a postupně likvidovat. To samozřejmě nenechalo v klidu Maxe, který se k Rudimu po chvíli připojil.  Přihlížející návštěvníci tak viděli, jak se slůňata o poslední kus pomlázky dlouho přetahovala. 

Pro gorily byly pomlázky upletené z čerstvého proutí a ozdobené listím hlavně velikou pochoutkou. Každý z rodiny se snažil ukořistit co největší kus a v klidu si na něm pochutnat.  Zkoušel to i malý Ajabu, který - stejně jako obě slůňata - zažil v zoo svoje první Velikonoce. 

Foto 1: Tradičně nadšení byli z pomlázek lemuři kata, měli je ještě vylepšené ovocnou pomazánkou.  Foto: Václav Šilha, Zoo Praha.

Foto 2: Slůňata Max a Rudi se o poslední zbytek pomlázky dlouho přetahovala. Foto: Václav Šilha, Zoo Praha.

Foto 3: Pomlázky z čerstvého proutí gorily labužnicky obíraly, pochutnával si i sameček Nuru. Foto: Václav Šilha, Zoo Praha.

 

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip
  • Originální květiny a kytice Frutiko z čerstvého ovoce, čokolády a dortů představují skvělý dárek s objednáním online a doručením po celé ČR!
  • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

  • Trápí vás inkontinence při sexu? Začněte to ihned řešit!

  • Značkové parfémy a kosmetika, 5 prodejen v ČR, skladem přes 375 000 kusů parfémů a kosmetiky. Expresní doručení do 24 hod. EUROPARFEMY.cz

  • Masáž prostaty jako prevence proti rakovině i příjemný zážitek!