Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  7 tipů, jak nastartovat tělo po zimě

7 tipů, jak nastartovat tělo po zimě

28.2.2017 - redakce Babinet.cz

Máte pocit, že byste prospala klidně celý den? Potýkáte se s kily navíc, zhoršily se vám vlasy a pleť, a vaše nálada je teď na bodě mrazu? Pak pravděpodobně i vás zastihla jarní únava. Přinášíme několik tipů, jak s těmito nepříjemnostmi zatočit. A jak své tělo dobít zdravím a pozitivní energií!

1. Začněte svůj den sklenkou vody

Nastartujte po ránu svůj metabolismus sklenicí vlažné vody. Můžete ji ochutit troškou medu a šťávou z citronu – očistný efekt tím ještě umocníte!  Podle některých zdrojů by měl člověk přijímat okolo 35–40 ml vody na 1 kg hmotnosti. Ale pozor, nedoporučuje se pít větší objem vody najednou. Pijte pravidelně během dne. A ne, sklenička vinného střiku se do pitného režimu nepočítá.

2.  Dejte si „třicetiminutovku“ na restart

Proč stále ta špatná nálada, únava a nechuť začínat nové věci? Chybí vám pohyb! Dobrou náladu přivolají endorfiny, a ty v těle vyplaví zhruba půlhodinka kontinuální fyzické aktivity. Zacvičte si doma (na internetu dnes už najdete nepřeberné množství aplikací, které sestaví cvičební plán ušitý na míru vašim potřebám), nebo se přihlaste na lekce jógy či třeba vyzkoušejte posilování ve fitness centru s kvalifikovaným trenérem, který vám zpočátku ukáže co a jak. Už po pár týdnech zamáváte „zimním“ kilům a uvidíte svět v daleko světlejších barvách!

3. Připravte si domácí lázně

Relaxujte, rozmazlujte se a začněte s tím teď hned! Dopřejte svému tělu láskyplnou péči s pomocí domácích zkrášlovatel. Vyrobte si například voňavé hydratační zábaly na vlasy ze shea másla a kokosového oleje, které udělají s vaší hřívou hotové zázraky. Nebo prozařte pleť podomácku vyrobeným olejovým peelingem s nadrcenými kávovými zrny. Pravidelnou péčí zregenerujete nejen své tělo, ale především svou duši!

4. Dopřejte si kvalitní spánek

Zkuste přistupovat ke spánku jako k nezbytnosti, která vám dopomůže k lepší náladě i k tomu, abyste snáze zvládala kdejaká dobrodružství během dne. Spánek není jen o počtu naspaných hodin, ale především o jeho kvalitě! Ulehejte do postele nejpozději v 22 hodin a spěte ve vyvětrané místnosti s teplotou maximálně 20 °C. Ale hlavně, usínejte bez mobilů, tabletů či jiných elektronických zařízení. Jejich světlo narušuje v těle produkci melatoninu, což vede k nespavosti. A vy přeci nechcete vypadat po ránu jako milenka doktora Frankensteina.

5. Jezte zdravě a pestře

Když se řekne „jarní detox“, většině lidí se vybaví dieta. Jenže po zdravém týdnu-dvou o redukovaném jídelníčku většinou najedeme zpátky do režimu, kdy se opět ládujeme hotovkami, polotovary a den zakončujeme „pompézní“ půlnoční večeří. Pro tělo je to obrovský šok!  Zkuste to jinak. Jezte bohatě, omezte nezdravé cukry a tuky a vyřaďte ze svého jídelníčku pokrmy, které jsou pro tělo zátěží. A když se během dne dostaví chuť na nějakou dobrotu, šáhněte po zdravé svačince, která zažene hlad, a přitom zalahodí i těm nejnáročnějších chuťovým pohárkům.

Za nás doporučujeme třeba tyčinky Lifebar od Lifefood. Obsahují výhradně ovoce, oříšky a semínka v BIO kvalitě, jsou zpracované za nízkých teplot do 42 °C, takže je v nich zachována životodárná síla všech ingrediencí. Vitamíny, minerály a další potřebné živiny – přesně to na jaře potřebujeme! Vysoká kvalita Lifebar je prokázaná, splňují dokonce přísné požadavky „pamlskové“ vyhlášky Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

6. Radujte se z maličkostí

Každý den, i ten nejnáročnější, dokáže do vašeho života vnést nějaké milé překvapení. Naučte se radovat z maličkostí, probuďte v sobě hravé děcko, kterým jste kdysi bývala! Usmějte se na obsluhu v obchodě, kupte si květiny nebo si jen tak zazpívejte. Svůj den si můžete vyladit i některou z barevných tyčinek Lifebar. Na výběr máte ze čtrnácti příchutí klasických Lifebar nebo Lifebar Plus, které jsou obohaceny o přírodní superfoods. Každá tyčinka je slazena datlemi, neobsahuje lepek, laktózu, nezdravé ztužené tuky, plnidla ani éčka.

7. Buďte bláznivé

Jaro přímo vábí k tomu, abyste vykročila ze „zajetých kolejí“ a dělala věci naplno. Nakopněte své sny a vrhněte se do nových věcí. Inspirovat se můžete slovy moudrého G. B. Shawa: „Rozumný člověk se přizpůsobí světu. Bláznivý se i nadále snaží přizpůsobit svět sobě. Veškerý pokrok tedy závisí na těch bláznivých.“

Další inspiraci, recepty i více informací o Lifebar naleznete na www.lifefood.cz

 

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip