Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Filmová recenze: La La Land

Filmová recenze: La La Land

8.1.2017 - redakce Babinet.cz

Režisér a zároveň scénárista Damien Chazelle přichází do našich kin  s dramatem, komedií, muzikálem a velkou dávkou romantiky zároveň ve filmu La La Land.

Servírka neustále dokola dochází na jeden casting za druhým. Vidí se na prknech, která znamenají svět, nicméně cesta na ně je dlouhá. Dlouhá a trnitá. Kdo to má pořád dokola snášet? Tanec, vášeň, hudba a mezitím realita běžného dne. Prodávat kafe a zjišťovat, jestli je zakoupený koláč bezlepkový či "nedej Bože, není!?", nepřináší opravdu žádnou slast. Taková práce člověka pouze ubíjí a tím více, když se jedná o velmi talentovanou herečku.

Její příběh se potkává s osudem hudebníka, který si vydělává po nočních barech a sní o vlastním jazzovém klubu. Den bez jazzu pro něj není duchaplným dnem. Mladík žije tím, že si jednou otevře klub, zasvěcený jeho milované hudbě. Jejich životní osy se párkrát překříží a nakonec se propojí. Ti dva se milují, vzájemně se podporují, tančí a prozpěvují si.

Nejzajímavější na celém filmu kromě tance a hudby je syrovost reality, které se nikdo z nás nemůže vyhnout. A nezáleží na našem nadání, jestli jsme talentovaní muzikanti či nadějní filmoví herci. Tanec ala "dancing in the rain" (tanec v dešti) v kombinaci s romantickou večeří, připravenou coby překvapení, je kupodivu korunován všedností. Nechci zacházet příliš do detailů. Nicméně právě díky reálným skutečnostem, kterým milenecký pár čelí a nemůže je obejít, mě La La Land zaujal. Tedy, když přeslazenou romantiku náhle zasáhla šeď až černota praktických otázek, na jejichž konci zůstává spousta otazníků a odpovědi na ně přicházejí až po letech.

Kvůli nim jsem najednou opominula, jak byl pro mě příběh příliš dlouhý a přeplněný písní a tancem.

Hlavní ženskou roli výtečně ztvárnila Emma Stone. Jejím filmovým partnerem byl Ryan Gosling.

La La Land ocení fanoušci hudebních snímků nebo snílci toužící splnit si své sny a zároveň "tvrdí" realisté, kteří jsou schopni na své cestě za splněním si svého snu místo doprava zatočit doleva.

USA 2016

Žánr: komedie / muzikál / drama Provedení : barevný

Režie a scénář: Damien Chazelle

Hrají: Ryan Gosling,Emma Stone, J.K. Simmons, John Legend

Přístupnost: Nevhodné pro děti do 12 let

V kinech od: 5.ledna 2017

Trailer: http://www.freeman-ent.cz/klient-84/kino-78/stranka-1669/film-121145

Zdroj foto: http://www.freeman-ent.cz

Napsala: Hana Kasalová

 

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip