Babinet.cz  /  Videotéka  /  Kultura  /  Filmová novinka: Anděl Páně 2

Filmová novinka: Anděl Páně 2

27.7.2016 - redakce Babinet.cz

Pohádka Anděl Páně vznikla před deseti lety a brzy se stala pohádkovou klasikou. Patří k divácky nejúspěšnějším televizním titulům, je každoročně ozdobou vánočního programu s vysokou sledovaností. Anděl Páně 2,  který byl představen v rámci letošního karlovarského filmového festivalu MFF KV - je volným pokračováním úspěšné vánoční pohádky s Ivanem Trojanem a Jiřím Dvořákem v hlavních rolích, jehož cílem je přivést na plátna kin opět charaktery obou hlavních postav Petronela a Uriáše  a  při zachování poetiky  prvního dílu vytvořit zcela nový,  originální příběh, který pobaví v kinech celou rodinu.

Anděl Petronel stále pracuje u Nebeské brány, ale je přesvědčen, že by si zasloužil lepší službu. Jeho věčný pokušitel, čert Uriáš, začne Petronela ponoukat. Stačí utrhnout jablíčko ze stromu Poznání a bude vědět to, co ví jen Bůh! A cesta k zaslouženému uznání bude volná.

Hádka Petronela s Uriášem o jablko Poznání ale skončí neslavně. V potyčce se vzácné ovoce skutálí až na Zemi. Anděl - popleta a jeho kamarád čert-pokušitel musí šupem na svět jablko Poznání najít a přinést zpátky.

ČR 2016

Žánr:  rodinná filmová pohádka

Scénář: Marek Epstein, spoluúčast na scénáři Jiří Strach

Režie: Jiří Strach

Hudba:            Ondřej Brzobohatý

Hrají:  Ivan Trojan, Jiří Dvořák, Vica Kerekes, Anna Čtvrtníčková, Jiří Bartoška, Bolek Polívka, Vojtěch Dyk, Pavel Liška, Stanislav Majer, Marek Taclík, Marian Labuda, Jiřina Bohdalová, Josef Abrhám, Matěj Hádek, Veronika Žilková, Martin Huba, Petr Čtvrtníček, Gabriela Osvaldová, Klára Issová, Michal Horáček, Lucie Bílá a mnoho dalších andělů….

Premiéra: 1. 12.2016

 

Vaše názory

Další videa

Náš tip