Babinet.cz  /  Tajemno  /  Najděte si svůj léčivý kámen

Najděte si svůj léčivý kámen

20.7.2018 - redakce Babinet.cz

Drahokamy přitahují naší pozornost magickou krásou i pestrými barvami. Dokáží nás zbavit negativní energie, nadopují naše tělo vitalitou a mohou pomoci při zdravotních problémech. Objevte tedy kouzelnou sílu těchto barevných kamínků.

Růženín

Svojí příjemnou barvu vyvolává mírnost, něžnost a lásku. Tím, že přináší radost ze života, léčí „zlomená“ srdce a choroby, které vznikly vlivem emocionálních otřesu. Učí nás, abychom se braly takové, jaké jsme.

Hematit

Tento kámen při zpracování barví prsty na tmavočerveno a rrto se mu přezdívá. „krvavý kámen.“ Podporuje asertivní jednání, spontánnost, radost ze života a pomáhá překonávat těžká životní období. Připisují se mu také blahodárné účinky při zásobování buněk kyslíkem.

Tygří oko

Kámen se vzorem oka kočkovitých šelem. Připisuje se mu schopnost uklidnit podrážděné nervy, utišit bolest hlavy a rychleji překonat nachlazení. Obohacuje také naší mysl novými nápady a vybízí nás nebát se budoucnosti.

Jadeit

Číňané ho uctívají již 2000 let. Název kamene pochází ze španělštiny a znamená ledvinový kámen. Měl by stimulovat ledviny, emocionální růst a klidný spánek. Pomáhá nám vcítit se d uvažování druhých lidí a vede nás k seberealizaci.

Citrín

Je symbolem pohody, tepla a vitality. Když ho nosíme při sobě, jsme spokojenější a s odvahu se pouštíme do nových projektů. Citrín působí povzbudivě na myšlení, posiluje naší intuici, zahání deprese a léčí problémy spojené s trávením a se žlučníkem.

Měsíční kámen

Název získal hlavě pro svůj bleděmodrý lesk. Ml by ženám pomáhat při hormonálních poruchách a zároveň v nich posilovat pocit vlastní hodnoty.

Malachit

Oblibu si získal díky duhově zeleným odstínům. Učí nás lásce k sobě samým i ke druhým a k životu kolem nás. Podporuje tělesný a duševní vývoj a posiluje ženské pohlavní orgány. Proto by h měl\ nosit u sebe hlavně těhotné ženy a malé děti.

Tyrkys

Chrání před škodlivými vlivy venkovního prostředí, tiší bolesti hlavy, dodává nám inspiraci a osvěžení. Máte – li ho při sobě, vnímáte více krásu světa a působíte šťastněji.

 

(zdroj: Buďte fit)

 

Vaše názory

Další články tajemna

Náš tip