Babinet.cz  /  Tvůrčí dílna  /  Ostatní  /  Knoflíkový strom

Knoflíkový strom

30.5.2018 - AndreaP.

Máte doma velké množství knoflíků a říkáte si, co s nimi, jak je upotřebit, aby vynikla jejich krása a různorodost? Inspirací vám jistě může být tento článek, kde si ukážeme, jak doslova v pár krocích lze udělat nádhernou dekoraci - obraz, který bude zdobit strom z knoflíků. Postup je opravdu velmi jednoduchý, takže s naší pomocí to zvládnout hravě i děti.

Potřebujeme :

  • laminovanou dřevotřísku
  • krátká lana různých tlouštěk
  • mix knoflíků
  • tavící pistoli

 

Základem je laminovaná dřevotříska (dá se koupit v různých barevných odstínech a s různými povrchovými strukturami), kdy velikost je zcela ponechána na vás, záleží na tom, jak veliký výsledný strom chcete mít, případně kolik máte k dispozici knoflíků, abyste pak dokázali udělat košatou korunu stromů.

Vezmeme si krátká lana a jejich pomocí si vytvarujeme kmen a větve stromu, nejprve si naaranžujeme tvar, a až budeme s výsledkem spokojeni, tento kmen postupně celý přilepíme k desce. Pokud nemáme k dispozici lana, poslouží nám i různé druhy hnědé vlny, které pak klasicky spleteme do copánků.

A teď už přichází na řadu knoflíky. A tady opravdu záleží na fantazii každého, barvu knoflíků zvolíme dle "ročního období" - různé odstíny zelené v případě, že tvoříme jarní/letní strom, naopak pak různobarevně červené, žluté a oranžové, když tvoříme strom podzimní. A pokud jsme hodně odvážní, tak půjdeme ještě dále a vytvoříme si listí barevné z mixu barev.  I zde je postup jednoduchý, knoflíky různě skládáme k sobě (podotýkám, že můžou být pochopitelně různých tvarů a velikostí) a opět, až se nám tvar koruny líbí, postupně pak knoflíky jednotlivě přilepíme. Pokud chceme strom více ve 3D, překládáme knoflíky také přes sebe a na sebe.

Dospod obrázku pak nalepíme také pár černých knoflíků - zemina.

Vše necháme řádně zaschnout.

Pochlubte se ostatním svými nápady a inspiracemi i vy! Posílejte je na email tvurcidilna@babinet.cz a podílejte se tak na tvorbě obsahu této rubriky.

(Zdroj fotografií : livemaster.ru)

Vaše názory

Další články tvůrčí dílny

Náš tip