Marie (70): Syn mě odstěhoval do chlívku. Tohle jsem si nezasloužila

14.9.2020 - redakce Babinet.cz

Čtu na tomto místě různé příběhy, a tak jsem se i já rozhodla svěřit se se svou těžkou situací, která mě ubíjí. Všechno moje trápení začalo...

Zpět na článek

Vaše názory

kolcava
15.9.2020 09:45

Opakuje se to pořád, pořád, pořád, pořád. Asi je marné lidem klást na srdce, že střechu nad hlavou nemohou převést na děti nebo jiné milované osoby, pokud si do darovací slouvy nevloží dobře ošetřené věcné břemeno práva dožití a plného užívání až do konce. Dobře ošetřené! Je mi líto, Marie, že to takhle dopadlo, řekla jste si o to tím darováním bez věcného břemene. Takhle končí mnoho podobných případů, dříve či později asi většina. Teď už s tím nic nenaděláte, bohužel.

Damián
18.9.2020 14:50

Bydleli jsme s manželem dlouhé roky v domě s jeho otcem ve společné domácnosti. On tu měl ukotveno doživotní bývání. Bydlel s námi až do své smrti. Nikdy by nás nenapadlo s ním nemluvit nebo ho šikanovat. Já Vám radím dát si žádost do domova důchodců. Je mi Vás moc líto, to není život.

noral
24.9.2020 14:51

Radila bych poohlédnout se po penzionu pro důchodce,třeba i na opačném konci republiky.U nás takový penzion máme a je na něj pořadník.Každý má k dispozici pokoj s kuchyn.koutem,vlastní sociální zařízení.Může si úvařit nebo využít služeb jídelny v penzionu,i prádelny.V přízemí má ordinaci lékař.Na domov důchodců je paní ještě mladá.Než žít v takových podmínkách,to je lepší útěk.

noral
24.9.2020 15:01

Dodatek:někdy takové penziony bývají i označeny "dům s pečovatelskou službou".Je to vlastně totožné.Je potřeba navštívit svého lékaře,s ním se poradit.Obvykle bývá nutné k žádosti o umístění přiložit výměr důchodu a vyplněnou žádost,i potvrzení od lékaře o aktuálním zdravotním stavu.Na internetu ze najít po celé republice dost takových penzionů,jsou tam uvedena tel.čísla na kterých se domluvíte.Jen je třeba neotálet a jednat.Jsou na byty pořadníky.

kalupinka
25.10.2020 22:24

Kristepane. Co všechno je možné. Těm Vašim mladým se tohle jednou vrátí. Jejich děti se k nim zachovají stejně. Jak to tak čtu, umějí jenom brát. Ano, lépe by člověku bylo v domě pro seniory. Požádala bych, být Vámi, o pomoc svého lékaře. Pozdě radit...ale k čemu jste převáděli majetek na syna...stejně by jednou dědil jenom on, když máte jen jeho...?

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip