Anna (68): Dcera se urazila. Nechápe, že teď nemohu hlídat vnoučata

18.4.2020 - redakce Babinet.cz

Jsem hrdá trojnásobná babička. Svoje vnoučátka bych na rukou nosila a velmi často je hlídám. Jsem již v důchodu, takže nemám problém být...

Zpět na článek

Vaše názory

noral
18.4.2020 18:06

Chyba je na obou stranách.Pokud byla dcera zvyklá že jste nikdy neodmítla hlídání,ted je z toho na větvi a nechápe to.Pokud byste někdy odmítla s tím že i vy máte svůj život,nebyla by z toho ted tak překvapená. A dcera je zřejmě poněkud rozmazlená,jinak by na této situaci našla i něco pozitivního,třeba to že se může dětem věnovat více než obvykle,obohatí to ji i děti. Něco společně tvořit,uvařit si něco dobrého,upéct,na co nemá jindy čas,společné hry apod.

Ketty27
18.4.2020 19:15

Takže dcera teď nechodí do práce, je doma s dětmi. Školy a školky jsou zavřené. Stejně jako je zavřené vše ostatní..... Odkud by podle Vás dcera/ vnoučata mohli tu nemoc vůbec získat, aby Vás mohli nakazit? Z obchodu, kam chodíte určitě také? Pokud v článku nechybí nějaký zásadní údaj ve stylu, že si děti občas bere dceřin bývalý manžel, který pracuje jako lékař na plicním, jsou Vaše obavy zcela neopodstatněné. Chápu, že jste třeba v televizi slyšela, že staří lidé jsou v rizkové skupině a děti mohou být přenašeči, ale je třeba zapojit trochu zdravého rozumu.... Připomínáte mi moji tchýni. Ta tedy (kupodivu) vnoučka stále hlídat chce. Ale "nemůže" vůbec vyjít z baráku na procházku, aby se nenakazila...... a pak si jede MHDčkem do několika různých supermarketů, aby vychytala všechny slevy a akce.

noral
18.4.2020 21:26

Ketty,paní se chce chránit,je to její život,její zdraví.Tady nejde ani tak o to kde a jak by virus chytla,tady jde o to že dcera se urazí když není paní pokaždé k dispozici když si dcera zamane.Paní není dceřina služka,má i svůj život a své soukromí a MŮŽEhlídat když chce,ale NEMUSÍ.V těch dvou slovech je velký rozdíl.

Gagos
19.4.2020 09:51

Dcera je očividně rozmazlený fracek, který chce mít od svých dětí klid kdykoliv se jí zlíbí. Měla by si uvědomit, že to jsou především její děti a nemůže je hodit na krk babičce vždycky, když si chce odpočinout. Nepochopím fňukání některých rodičů, kteří teď musí být se svými dětmi více, než je obvyklé. Jestli je jejich vlastní děti obtěžují, asi to nebudou dobří rodiče.

Gagos
19.4.2020 09:52

Ketty27 - takže je paní povinna děti hlídat kdykoliv, protože nakazit se podle vás nemůže? Je snad dceřina služka, aby skákala, jak dcera píská? A když náhodou není po jejím, odstřihne ji od telefonu a fotek, jak malé uražené děcko?

Anazstázie
19.4.2020 13:33

Ketty27 - když jsem se zeptala svých rodičů, jestli mi mohou pomoci s dětmi, táta mi řekl, že je v rizikové skupině a že se bojí. Já řekla, ok, respektuji a vzala jsem si ošetřovák. Ani by mě nenapadlo si něco vynucovat. A nechápu proč se na tchýni zlobíte vy - není její povinost vám hlídat děti a není naším právem (rodičů dětí) si neco vynucoat. Buď chtějí a nebo ne. My nechceme, aby nám organizovali život a tak nemáme právo organizovat život jim.

kolcava
19.4.2020 20:54

Anno, je to smutné, viďte, vidět, že vaší dceři nezáleží na vás (na vašem zdraví, na vaší pohodě před strachem o život), ale jen na svém pohodlí. Možná se někde stala chyba ve výchově, možná (pravděpodobně) na ni má neblahý vliv její současné okolí (nějaký přítel, který jí říká, že přece nemůže být vázaná doma s kluky, vždyť život utíká, nebo kamarádky) a možná to celé má "na svědomí" jen fakt, že nemá žádnou empatii, nedokáže se vcítit do vašich pocitů. I kdyby váš strach byl přehnaný (netvrdím, že je, neznám způsob života domácnosti vaší dcery a rizika nákazy), ona nemá právo vás za něj odvrhnout a trestat (neposílání fotek vnuků). Každý má právo na své pocity, každý má tedy i právo se občas bát. Snad jí dojde včas, že to, že nechcete hazardovat se svým zdravím, je dobře pro ni i pro její kluky.

Mandla
20.4.2020 15:29

Já se teda jen divím, že vy se divíte. Od věku 12-11 mých dětí jen bezmocně koukám, co se ode mě naučily.

noral
20.4.2020 18:33

Mandla,jak váš příspěvek souvisí s článkem?

Mandla
22.4.2020 14:28

Noral: Dcera Annu vydírá, svoji lásku podmiňuje,...někde to musela odkoukat. Vlastně souhlasím s tím, co píšete pro Ketty, jen jsem se pozastavila nad tím, kde se asi takovému chování naučila ;)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip