Ondřej (32): Přítelkyně je psycholožka. Nikdo z mých přátel jí nemůže vystát a přicházím o ně

17.1.2020 - redakce Babinet.cz

Vždy mi imponovaly inteligentní a vzdělané ženy, které mají něco v hlavě. Sám jsem synem velice vzdělané matky, od které bylo radostí přebírat...

Zpět na článek

Vaše názory

Mandla
17.1.2020 19:02

Ředitelka Zeměkoule

Palomita
17.1.2020 21:26

Ano, není nic horšího, než když si člověk libuje ve svém marastu a pak přijde nějaký aktivní blb a dá mu řešení :D

miky 55
17.1.2020 21:27

No jo, no. Psycholožky nebývají ve společnosti moc oblíbené. Většinou prostě" neodolají".Ale Ondřej píše jen o svých přátelích. Jak je na tom ona? Co její známí a přátelé, s těmi se nestýkáte?

Palomita
17.1.2020 21:54

miky 55, však tam píše, že ani on si moc s jejími kamarády nerozumí ;) Ve finále je to jedno. Žít spolu budou oni dva a ne jejich kamarádi.

Ely
17.1.2020 22:11

Na to je fakt těžké reagovat :). Na jednu stranu to může být vševědoucí, všechny opravující hyperinteligentka, která jen rozdává nevyžádané rady. Na stranu druhou mohou být Ondřejovi přátelé hovniválečci, libující si ve svým problémech a marasmech, na které měla jeho přítelkyni na první dobrou jednoduché řešení. ( Něco ve stylu: Neberte mi můj problém, je to to jediné, co mám.) Kazdopádně, po roce má člověk ještě růžové brýle zamilovanosti a je možné, že přátelé vidí něco, co Ondřej ne. Tak jako tak, žít budete s ní a ne s přáteli. A řekla bych, že jestli vás přátelé opouští po tak krátké době vaší nové známosti s paní psycholožkou, tak byste možná měl zauvažovat nad pevností takovýchto přátelství. Můj kamarádský vztah s nejlepší přátelkyní vydržel i to, že po mě vyjel její (ex)manžel a její dítě mi kdysi na návštěvě velice schválně rozbilo mě dost drahou památku na dávno zesnulého příbuzného. Aby se na vás přátelé vykašlali, protože jim některým nesedí vaše partnerka? Hm, divné to přátelství.

kolcava
17.1.2020 22:14

To jednou, kdysi dávno, přišla taková dominantní Yoko Ono ... a rozvrátila partu nerozlučných kamarádů i jejich nejzářivější hvězdu na tehdejším světovém hudebním nebi (Beatles). Ale John Lennon s ní byl nepokrytě šťastný až do své smrti. Naopak přišla jedna taková dominantní Meghan a totálně popletla hlavu jednomu z nejpopulárnějších mladíků na světě ... a bylo po jeho popularitě, ale možná také po jeho štěstí (zdá se podle jeho utrápeného výrazu na fotkách z posledních měsíců). Takové páry najdete v každé padesátce párů. Tím chci říci, že dopadnout to může tak, i tak: můžete být nadlouho šťastný, opravdu šťastný, se svou partnerkou a bez původních přátel, ale může se ukázat, až odezní první vlna tělesného okouzlení, že původní přátelé jsou pro vaše štěstí důležitější´než žena, která vás o ně připravuje.

Ely
17.1.2020 22:28

No, tak ohledně Meghan nečtěte bulvár, Kolcavo :D. Fotky, co jsem náhodou viděla v poslední době já, nevypadají ani omylem utrápeně, spíše dost happy. Ohledně Yoko Ono se Paul McCartney vyjádřil už před lety, že s rozpadem Beatles nemá Yoko nic společného. :D A ten byl, myslím, nejméně nadšený, že se kolem Johna vůbec nějaká Yoko motá :-).

miky 55
17.1.2020 22:50

Máte pravdu Palomito, přehlédla jsem to. Těžko říct,ale když se nesnášejí s kamarády svých partnerů, o něčem to asi vypovídá.Řekla bych skoro, že se k sobě moc nehodí.

kolcava
18.1.2020 08:53

Ely, my, co jsme v té době žili a Beatles obdivovali, jsme neměli žádné pochybnosti o tom, že to byla Yoko Ono, kdo rozvrátil jejich přátelství. A co si pamatuji, tak v té době se o tom otevřeně vyjadřovali i členové skupiny. Ondra ale asi nemá s kamarády společnou obchodní značku, takže případný konec společného podnikání ho trápit nemusí. A bulvár opravdu nečtu a asi ve svém okolí neznám ani jednoho člověka, který by to v životě koupil, takže ani nemohu porovnat, co píše bulvár. (Doma jsme dokonce nikdy za celou existenci komerčních televizních stanic neměli ani jednou zapnutou ani Novu, Primu, Barrandov a ty další, což vám musí znít jako u exotů, ale znám takových českých domácností více. Ok, my jsme většinu jejich existence jsme žili v úplně jiné části světa, než kde lze/šlo naladit tyhle stanice.) Jenže Harry je součást panovnické rodiny, a ta britská je to, co prudce se měnící a zmítanou britskou společnost drží pohromadě, což si Meghan vůbec nedovede představit (protože americkou společnost drží pohromadě něco úplně jiného - patriotismus založený na tom, že každý má svobodu stát se svým pánem a společnost mu v tom nehází žádné klacky pod nohy, ani mu to nezávidí, ovšem také ho nezachraňuje, když se mu to nepodaří) a královská rodina je i dnes nejhodnotnější z britských obchodních značek (tomu Meghan jistě rozumí, možná právě proto se do ní přivdala). Británie je i po problémech, které už její ekonomice způsobil brexit, šestou nejsilnější ekonomikou světa, takže případná případná krize britské panovnické rodiny zajímá každou zpravodajskou agenturu světa, zpravodajskou nebo ekonomickou stanici i velké psané tituly i mimo Commonwealth, natož třeba veřejnoprávní BBC a jiné britské a kanadské stanice. Podobně jako brexit, i když ten je urgentnější a německé hospodářské komory už i z jeho dosavadního dopadu na své firmy málem věší černé vlajky na fasády. Tohle zdaleka není téma jen pro bulvár. Zpět k Ondrovi: pokud má Ondra s kamarády výnosné podnikání, je vhodné se s přítelkyní neukvapovat a počkat, jestli z ní bude stále stejně okouzlen i po třech letech. Pokud ne, ať se prostě řídí tím, s kým je šťastnější a spokojeněnjší.

Palomita
18.1.2020 09:33

miky 55, fakt nevím. Dle mého je důležitější, jak si sednou ti dva, kteří spolu mají vztah a plánují budoucnost, než to jak si sednou s okolím toho druhého, včetně rodin. Přijde mi přirozené, že si člověk nerozumí s každým. Podstatné je, aby si rozuměl se svou polovičkou a nepomlouval (nehaněl) ty, které nemusí a ten druhý je má rád. Život by si měl žít každý sám za sebe a ne za své kamarády. Mám kamarádku, jejíž manžel se k ní chová takovým způsobem, že jsme se málem rozešly i my dvě. Neustále jsem měla potřebu se jí zastávat a došlo k několika ostrým konfliktům mezi mnou a jejím manželem, než jsem přímo od ní slyšela, že jí to tak vyhovuje. Paradoxně její manžel mě obdivoval, že se mu dokážu i jako žena postavit a nikdy si nedovolil se ke mě chovat tak, jako ke své ženě. Byla jsem mladá a naivní. Teď už si každý jede to své a vše v pohodě. Klape to jim i nám i přesto, že jsme každý úplně jiný. Dokážeme se tolerovat :)

miky 55
18.1.2020 10:46

To ano, to beru. Taky se mi to stalo.Ale to už jsem byla starší a tolerantnější.Takže kamarádství nám to nenarušilo. Mne jen trochu zaráží , že to není třeba jeden, dva,ale všichni. A té jeho partnerce se trochu divím, že to není schopna jako psycholožka zvládnout, alespoň na té společenské úrovni

normální chlap
18.1.2020 11:21

Palomita 17.1.2020 21:26: pěkně vyjádřeno :-)

normální chlap
18.1.2020 11:24

Jsou holt lidé, kterým se dá říct "rozvraceči kolektivů". Slyšel jsem o nich, jednoho jsem sám zažil a opravdu se jim to daří, rozhádat do té doby bezkonfliktní přátele nebo kolektivy. Třeba ta slečna zrovna tuhle osobnostní závadu má...

Palomita
18.1.2020 12:33

normální chlap, no vida, další pohled na situaci :) ale co si budeme povídat, učitel i psycholog je už svým způsobem diagnóza. Stačí rozdílný názor na jednu důležitou situaci a antipatie na sebe nenechají dlouho čekat.

Palomita
18.1.2020 12:35

miky 55, jakmile se někdo rozhodne, že vás nebude mít rád, asi to nezměníte, ať máte vystudované cokoli..

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip