Anna (38): Nevyzrálý partner. Jako rodič selhává

13.1.2020 - redakce Babinet.cz

Když jsem po velmi zdlouhavém, nepříjemném a v mnoha ohledech i trapném rozvodu zůstala sama, na nový vztah jsem neměla ani pomyšlení. Muži mi...

Zpět na článek

Vaše názory

Mandla
13.1.2020 15:05

Vaše dítě je sice rodu ženského,ale měla byste vědět že: Dokud syn nerozkouše řízek sám (s normální matkou v cca dvou letech), není chlap otcem. Evidentně jste doposud vážnější vztah neprozila, natož zklamání a rozvod. Běž se vybrecet za maminkou.

kolcava
13.1.2020 16:23

Anno, Anno, vaše současné starosti na hlavu všech, kdo opravdovéí starosti mají! ;) Ne, promiňte, ani v nejmenším nezlehčuji vaše znepokojení, ale ujišťuji vás, že vůbec, vůbec, vůbec nemáte z čeho být znepokojená. Vaše situace je normální. Normální! Váš muž nikdy děti neměl, tak s nimi neumí zacházet. Vy jste také nikdy žádné děti neměla, tak máte očekávání asi převzatá z nějakých feministrických blogů (nevěřte všemu, co kdo v duchu svého aktivismu napíše!), anebo od vrstevnic, které doma už mají více dětí, a tudíž jejich manželé už mají s malými dětmi zkušenost, kterou váš muž ještě nemá. Pokud chcete pomoc svého muže s ročním dítětem, musíte ho naučit, co má dělat. většina mužů se u tak maličkých dětí stejně příliš nezapojí. To je normální a ANI V NEJMENŠÍM to neznamená, že se z něho nestane nadšený plnohodnotný táta trávící s dětmi skoro všechen volný čas, až budou děti běhat, skákat, bude se s nimi dát řádit a blbnout. A dokud si neřeknou, aspoň trochu, co je trápí - a tedy hlavně nebudou tak bezradné, maličké a zranitelné. Jak píše Mandla, dokud nerozkoušou řízek. To není nic antifeministického, je to prostý fakt, že samcům v říši savců nebyl dán instinkt, aby je případně i podvědomě vedl v péči o ještě zcela závislé tvorečky, a proto před tím většina mužů má respekt (přinejmenším) až strach. Jediné důležité, dokonce klíčové, je, že má vaši dceru rád. Na vašem příspěvku mi nic dicného nepřipadá na tom, že váš muž se jen omezeně zapojuje do péče o roční miminko, ale velice varovné mi připadá, že vy to nazýváte totálním selháním. Škoda, že na svého manžela a otce vaší společné dcery nahlížíte tak přes prsty, když hlavní problém je vašich nerealistických očekávánímch a vaší nezkušenost s muži (a zejména s novopečenými otci.

miky 55
13.1.2020 18:31

Milá Anno, chce to " vydržať". Jak píší moje dvě kolegyně. Ve Vašich letech jste podle mě oba vyzrálí jen dost a lepší už to nebude.Ale soužití s malým dítětem je jiná dimenze a muži prostě potřebují od děcka nějakou odezvu a od takhle malého ji neumějí identifikovat. Výjimky existují, ale je jich proklatě málo. Vzpomínám, jak jsem kdysi nechala svoje roční dítě s manželem (do té doby jedlo opravdu jen přísně předepsanou stravu ) a on ho stihl nakrmit párkem. Nic se mu samozřejmě nestalo, jen už nechtěl tu vločkovou kaši , atd ,co obvykle, atd. Nerouhejte se a vyčkejte

normální chlap
13.1.2020 20:36

Dejte mu přečíst tenhle článek. Až zjistí, že o něm rozhlašujete, že je nemastný neslaný typ mouchy snězte si mě, tak od Vás odejde a Vy si konečně budete moct najít chlapa, který ví kde má holčička oblečení aniž by se ptal kam ho dáváte, hned pozná proč pláče a až mu budete zase něco vyčítat, nebude říkat hm.

Palomita
13.1.2020 20:48

Muži mají k dětem jiný přístup, to ovšem neznamená, že je špatný. Jestliže Anně vadí, že má doma ňoumu, měla by mu nechat nějaký prostor k samostatnému rozhodování. Když do toho nebude zasahovat a kritizovat.. on si určitě poradí.

Palomita
13.1.2020 20:50

normální chlap: taky jsem si říkala, že to je vyznání lásky jak vyšitý :D

Ely
14.1.2020 20:25

No, vážená paní, nevyzrálá budete spíše vy :D. Sorry, ale od toho jste vy na mateřské, abyste věděla, kdy se vaše dítě koupe a kde má oblečení. Jestli jsem vaši litanii dobře pochopila, tak váš muž chodí denně do práce, tudíž živí rodinu. Nic ve zlém, ale váš rodičák by na uživení tříčlenné rodiny v ČR jen sotva stačil. Takže mu dejte tu svobodu, nevědět u ROČNÍHO dítěte, kde má oblečení. Můj muž je v péči o dceru zapojen mnohem více, než ten váš (práce ajťáka z domu to dovoluje), ale že by věděl, kde má malá oblečení? No...asi ví, že v ložnici, ale když bych ho poslala pro její bodýčka, tak mi přinese celý šuplík. Malou koupe, ale kdykoliv ji má večer okoupat sám, tak se třikrát ujistí, že to je v tolik a tolik. A prozradím vám tajemství. Někteří muži jsou se svými potomky docela bezradní, dokud to dítě nemluví. Dvouleťák super, a s tříletým už si fakt vyhrají. Shrnutí: řešíte kraviny, kraviny a ještě jednou kraviny. Místo, abyste byla za svého chlapa vděčná, že s ním máte krásné dítě, tak na internetech kňučíte kvůli absolutně nepodstatným věcem. Osoba, která přesně ví, co má mít roční dítě na sobě, kde to je uloženo, v kolik se koupe, jak si hraje atd., je ta, kdo je s ním doma. Vy.

Ely
14.1.2020 20:28

P.S. Totální selhání rodiče, tady otce, vypadá úplně jinak. Neumět dítě ve správný čas vykoupat, to je samozřejmě na stejné úrovni, jako hrát na automatech, všechno prohrát, zatížit rodinu exekucemi, bít matku dítěte a pak dítě a nakonec jít sedět. TOHLE je selhání rodiče, ne ty pseudokraviny, co tady popisujete, ženská. Ujasněte si priority. Kdyby vám tak jednu flákl, ale pak šel koupat, byste asi byla nadšenější :D :D.

Mandla
15.1.2020 19:23

reaguji na Poliomita a a normální chlap, měla jsem stejný pocit; Anno ty jen potřebuješ ospravedlnit že jsi si svého muže brala jako z nouze ctnost, a čekáš od ostatních požehnání, hledáš chyby na jeho straně, které (zatím) nejsou, pro svoje selhání. Takovej ñouma , nejspíš s vyšším intelektem než máš ty, tě jednou přechčije...pokud teď nezapracujes na tom, že tebe a vaše dítě miluje.

Oliva
28.1.2020 10:38

Anno, snad vas trochu pobavi muj pribeh: Rozhodla jsem se, odpocinout si od maminkovskych starosti a vyrazila si s kamaradkou na vikend do Parize.Zanechala meho 1,5leteho syna o vikendu s muzem. Vse jsem pripravila -- jidlo,obleceni, zanechala cedulky atd. Kdyz jsem pak volala z Parize a slysela, kolik maly spapal a v kolik sel spinkat, rikala jsem se, jak smesne asi pusobim ja, kdyz muzovi stejne informace sdeluju po telefonu do kancelare (delal managera). Po navratu jsem se nestacila divit: maly mel na sobe kalhotky obracene, kapsickama dopredu, spinave kalhotky z piskoviste mel i na navsteve u znamych, dalsi obleceni zustalo nedotcene. Ale oba zarili spokojenosti a nasli si k sobe cestu. Po tomhle vikendu jsem si uvedomila, jak malicherne problemy my matky nekdy resime! Vas muz je uplne normalni!! Nesnazte se z nej udelat zenu!

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip