Marcela (39): Nechci být zelená vdova. Manžel nás chce odstěhovat z města na samotu

19.8.2019 - redakce Babinet.cz

Jsem vyloženě městský typ. V bytě jsem vyrostla a v panelákovém bytě bych také ráda zůstala. Vyhovuje mi to pohodlí funkčního bytu. Obzvláště...

Zpět na článek

Vaše názory

Mandla
19.8.2019 12:39

Mám mnohem radši, když se manželství charakterizuje jako vztah o Respektu k partnerovi, než obvyklé toleranci a kompromisu. Tady bych ten kompromis k respektu doporučila, oboustranný. Odstěhovat se ano, v případě, že váš muž chápe, jak takový život vypadá po praktické stránce a nemá ho jen zromantizovaný. Kompromisem by bylo nalézt vhodnější dům, blízko města, minimálně střediskové obce. Už kvůli dětem se za život na vesnici přimlouvám. Kromě jiného budou žít opravdový život, ne ten panelákový, kde pro ně musíte neustále vyhledávat kroužky a jiné umělé aktivity. Prací kolem domu, zahrady, garáže, dílny,...se naučí mnohem víc. Kde vůbec váš muž našel dům 20km od vesnice, 35km od školy? To ještě jde? Závidím! Pošlete mi prosím odkaz a já mu ho vyfouknu před nosem;) a budete mít klid:))

normální chlap
19.8.2019 15:28

Mandla "Už kvůli dětem se za život na vesnici přimlouvám ... Prací kolem domu, zahrady, garáže, dílny, se naučí mnohem víc." Moje zkušenost je diametrálně odlišná :-) Na zahradu děcka dobrovolně nevlezla ani aby si natrhala ovoce a dílna je začala zajímat nejdřív tak v patnácti, když si na trubce našla, jak udělat z PET flašky raketu :-) A to máme dům ve městě, protože někde v odlehlé vesnici nebo rovnou na samotě je to jen pro opravdu zvláštní povahy. Navíc město a vesnice jsou dost různé světy a nedá se předem říct, že si navzájem s vesnickými dětmi jako kámoši sednou.

Ely
19.8.2019 15:37

Úžasný barák na samotě, se zahradou, 20 km od nejbližších sousedů? V ČR??? Jak říká Mandla, s linkem sem a máte do půl hodiny po starostech, moje teta se s Mandlou ještě popere, barák mimo civilizaci hledá už rok, má smečku 12 psů, tedy, možná se to rozrostlo, takový trošku útulek, a chce mít klid od sousedů (a sousedi od ní). Ženská, dejte sem link s tou nabídkou :D. No, a osobně bych do toho nechtěla jít. Ano, má větší vesnici jo, ale s dojezdem do města tak 10 minut autem, rozhodně ne dvacet kiláků. Tatínek od této rodiny má zcela zkreslené představy. Děcka to budou nenávidět... V zimě to není žádná sranda. Jo a mimochodem, když ke to taková samota, jak daleko je to vůbec k nejbližší zastávce MHD? Já pocházím z malé dupy na Moravě a upřímně, zahradu jsem milovala, našich pět psů taky, ale za dojíždění jak na ZS, tak na gympl, za tohle já rodiče nesnášela, poslední vlak v 20 h a vysvětlíte to puberťákovi, který chce být s kámoši venku? Ne. P.S. manžel dělá docela podraz tím lanařením dětí :).

Mandla
19.8.2019 16:30

Normální chlap: Příklady táhnou ;)

Nocturmas
19.8.2019 20:38

Si říkám, jak dlouho bude ještě "překladač odborných textů" obživyshopné povolání, s tím jak Google investuje a zapojuje do překladu stále vyspělejší technologie, počínaje umělou inteligencí, která se každým dnem učí a zlepšuje na trilionech uživatelských překladů, které do ní lidé z celého světa nepřetržitě sypou, beru ÚTĚK DO DIVOČINY s rodinou, postavený na tomhle svobodném povolání, jako špatný nápad. Ani stejnojmenný film nekončí zrovna úspěšně. Přes krásné záběry na přírodu a nádherně chytlavé scény, navozující emotivní extázi z ryzího existencionalismu, nakonec hlavní hrdina chcípne ve starém autobuse, což chápu, že paní Marcelu s dětmi neláká. A určitě by se našla i lepší cesta jak říct rodině, že stojím o více klidu a samoty. Na Vašem místě najdu na internetu pěknou chatu někde v přírodě (nebo jen pozemek a chalupu postavím), kde se bude s rodinou jezdit na prázdniny/víkendy a manžela umlátím argumenty do bezvědomí, protože muži faktům na rozdíl od žen minimálně dopřávají sluchu, a není to pro ně jen otravné bzučení mouchy. Nebo ho rafinovaně ženským způsobem pro tuto představu zlákám a v tom Vám, bez koz na hrudi radit nemůžu. Osobně bych do pustiny taky nešel, už jen proto, že potřebuji k životu živé lidi, mrtvé jídlo v regálech, fungující posilovnu a pod barákem masivní kabel optického internetu. A když mám nutkání ze sebe udělat divocha, vypnu si doma na 5 minut internet.

eMaR
26.8.2019 14:59

Jéééé! Jak bude asi překladač odborných textů zařizovat vše, co je s takovou samotou spojené? Štípal někdy dříví? Umí betonovat? Ví jak postavit základy? Rozumí elektrice? A co práce s motorovkou? Jen do nářadí, které je pro život na samotě nezbytné investujete majlant! A už vzhledem k tomu, že na to nemáte - (zvažujete hypotéku), je to nesmysl. To dojíždění dětí do školy 35 km je čirá pitomost.... Jo, krize středního věku je mrcha.... Pevné nervy Marcelo. Radím radikální řez. Chceš? Tak běž. Ale beze mě a bez dětí. Nebojte, po první zimě ho máte doma.

kolcava
27.8.2019 00:21

Komentář eMaR je přesný, se vším všudy. Váš muž má těžkou krizi středního věku. Z vašeho dopisu není jasné, co ji spustilo a před čím utíká. Protože pustý ostrov, kam by šel dělat Robinsona, je trochu z ruky, rozhodl se pro nejpodobnější domácí variantu. Trochu pecivál, píšete, do každé menší opravy ho musíte nutit - a tento muž chce stěhovat rodinu s malými dětmi na úplnou samotu? Má tam v těch horách (jinde než v horách nemůže v Čechách a na Moravě být samota vzdálená 20km od nejbližší vesnice) vůbec signál, aby své překlady vůbec mohl odeslat? Vy s dětmi se tam určitě nestěhujte. Zařiďte se podle rady eMaR, pokud se váš muž včas nevzpamatuje, nechte ho odjet samotného a doufejte, že se po zimě vrátí v jednom kuse a se všemi čtyřmi končetinami. Bude ještě rád, že má kam se vrátit. Jak ale píšu v úvodu, z vašeho dopisu není jasné, PROČ má tak silnou krizi středního věku, proč touží po útěku od všech (ale s rodinou), před tím se chce schovat (ale potřebuje k tomu své nejbližší za zády). Vy to možná víte a přes rozklíčování, co ho do těch chmur uvrhlo, by vedla cesta, jak ho z nich zase dostat ven bez bizarního útěku mimo civilizaci (bizarního v kontextu toho, že nikdy neměl na starosti ani dům, natož na samotě, nežil mimo velkoměsto, natož na samotě, je pecivál, je živobytím závislý na fungující elektřině, internetu, průjezdné silnici). Cítí se neúspěšný?Někdo/něco ho zklamal? Udělal nějakou ostudu? Má pocit, že své plány nenaplnil a nikdy už nenaplní? Chtěl by mít dům (jako kolegové), ale na nic než nejlevěnší barák na samotě, kde nikdo bydlet nechce, nemá? (A neuvědomuje si, jak píše eMaR, kolik bude muset nainvestovat do života na samotě.) Nebo mu někde (s někým?) něco hodně nevyšlo a on se chce zavrtat do země, zmizet? Anebo mu vadí vaše rodina, kterou máte přes ulici, nebo vaše kamarádky? (Dost pravděpodobné.) Když najdete příčinu jeho krize, najdete snad i řešení lepší než tento bláznivý únik.

kolcava
27.8.2019 00:33

Zvažte i to, jestli tím, kdo ho zklamal, nejste vy sama. Jesti vás netrestá za (domnělou?) nevěru, anebo se mu hodně nelíbí vliv vašich kamarádek a vaší rodiny na vás.

Damián
27.8.2019 16:05

Jako dítě jsem jezdila k tetě na prázdniny. Bydlela na samotě. 2x za týden přijela pojízdná prodejna, aby si lidi nakoupili. Byl tam božský klid, ale nikde nikdo a nic, jen pár domečků. Dnes vím, že bych tam bydlet nechtěla. Vhodné jako rekreační oblast. Já Vám přeji, ať to ještě manžel zváží. Já taky bydlela 11 let ve městě. Pak jsme se odstěhovali na vesnici, ale tady je všechno, lékař, škola, zubař, obchody. Dokonce i pošta. Proto jsem spokojená....

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip