Mirka (35): Zamilovaná do autisty. Čím to bylo zvláštní?

4.8.2019 - redakce Babinet.cz

Říkává se, že první lásky si pamatujeme navždy. To můžu potvrdit. Všechny další, které přijdou potom, už se totiž nezaryjí do paměti tak silně....

Zpět na článek

Vaše názory

Mandla
5.8.2019 14:28

Mirka viděla AS opravdu jen ve zmíněném seriálu TBBT a z jiného se stejně "postiženým" hrdinou Atypical doslova okopirovala větu: "Jakmile ale novou přítelkyni měl, oznámil mi, že už kamarádky nepotřebuje." Shaldon Cooper nám AS dost zjednodušil a zmýtizoval. Člověk s AS má spoustu pozitivních a inspirujících vlastností. Je, mimo jiné, taky velmi zodpovědný, čestný, má smysl pro humor (opravdu ne ten sarkastický, ale s tím by obecně měli všichni šetřit), opravdový (ne jen ve smyslu že říká pravdu, ale žije v naprostém souladu se svým vnitřním nastavením a přesvědčením), NIKDY nelže a když už se o to pokusí, je neuvěřitelný a sám se nakonec přizná, nadsázku atd. sice těžko rozpozná (pro hlupáka každý hloupý), netřeba se tím trápit, on to o sobě ví a VŮBEC ho to netrápí, takže ho nikdy nelitujte, naopak dokonale pozná hloupost, nenávist a zlo a s takovým člověkem se prostě nebaví. Těžko si hledá přátelé, když je má, je loajální a pro jiné je neopouští. Nevím jak s ním mohla "Mirka" zažít opravdu velkou lásku, když s ním nikdy nevedla plnohodnotnou konverzaci z očí do očí, jak píše. Naopak, právě konverzace s ním jsou plnohodnotné a obohacující. A emoce, milá paní, nemá psychopat.

Ely
5.8.2019 15:50

No, paní Mirko, ujasněte si, co vlastně chcete říci. Celkově mám pocit, že jste si svého přítele s AS vymyslela, anebo okopírovala Sheldona, ale tedy dost nekvalitně. Mám jednoho muže s AS v blízké rodině a shodou okolností má AS muž mé nejlepší kamarádky. U obou sedí jako přes kopírák to, co napsala Madla. Zato vaše melodrama je trochu podivné.

Nocturmas
5.8.2019 16:35

Osobně nikoho s AS neznám, ale zamyslel jsem se nad těmi ženskými ujišťováními otázkami: Jsi nejkrásnější žena, kterou jsem za posledních 30 minut viděl. Jsi první holka, se kterou jsem měl intimní poměr a miluji tě tedy jako doposud žádnou jinou. V těchto šatech máš stejnou váhu jako v kterýchkoliv jiných. Oko je nejcitlivější na elektromagnetické záření vlnové délky 555 nm (540 THz), to znamená, že kterákoliv jiná barva, defloruje vnímání tvých kontur s daleko menší intenzitou.

Kura
14.8.2019 16:28

Mám pocit, že tenhle příběh je o začátku až do konce vycucaný z prstu. Ta ŠT, co to "redakčně připravila" se nesetkala s aspergerem ani omylem. Zřejmě viděla pár dílů Teorie velkého třesku, ale vůbec nepochopila, o čem AS vlastně je.

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip