Šárka (40): Sotva jsem unikla anorexii a pubertu jsem strávila na záchodě

30.7.2019 - redakce Babinet.cz

Bylo mi 13 let, když jsem držela svou úplně první dietu. Sice jsem hubnout nepotřebovala, ale viděla jsem to jinak. Nepatřila jsem ve třídě...

Zpět na článek

Vaše názory

Mandla
30.7.2019 20:00

Tak to pisatelce závidím: Mít postavu čerstvě vyklubané 14leté ženy celý život, nebo už se z toho snu probudila? :)

Nocturmas
30.7.2019 23:36

Šárka mi svou vahou připomíná Mariku od nás z práce, to je strašná držka, kolikrát žasnu, kde se v těch kostech ta drzost bere a směju se sotva jí slyším. Chodíval jsem k ní pro materiál na rozbory a vždycky jsme prohodili pár slov, nešetřila mě a stále si mě dobírala, bavilo mě to. Myslím, že se jí líbím a kolikrát jsem měl chuť tu její nestydatost ztrestat společným nákupem v kauflandu a návštěvou solné jeskyně bez plavek, to když kolegiální flirt začínal převažovat za hranice kolegiality. Bohužel to byly také chvíle, které mě od podobných myšlenek vytrhly nejrychleji, protože její křivky mučily mé oči svou nerafinovanou jednoduchostí, ježto uměly zobrazit pouze přímku. A tu bolest v očích jsem nedokázal snést, třebaže její jazyk sebevíc těšil mé uši. Ach, kdyby se tak mohla vplnit do šatů o dvě velikosti větších a počala mučit i mé jiné orgány.

Ely
31.7.2019 11:18

Doufám, že jako matka budu schopná rozeznat, že má moje dcera problém s vlastním tělem a a tím spojený příjem potravy. A doufám, že ji budu schopná vychovat tak, aby věděla, že ženské tělo má být ženské tělo a to neznamená 50 kg na 180 cm za cenu zvracení a diet. V životě jsem dietu nedržela, nikdy žádnou, zcela průměrnou evropskou postavu a váhu v hodnotě BMI, nad kterou obvoďák při preventivkách nadšeně kýve hlavou, jediný výpadek bylo těhotenství a pár měsíců po porodu. Já přesvědčena o tom, že to je úloha matky, naučit dceru mít ráda sama sebe, tak doufám, že v tom neselžu.

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip