Martina (65): Syn si našel narkomanku. Má potřebu ji zachránit

18.7.2019 - redakce Babinet.cz

Máme tři syny. Všichni jsou dospělí a vychovaní stejně. Ani s jedním z nich nikdy nebyl žádný problém. A dokonce ani s tím nejmladším, o kterém...

Zpět na článek

Vaše názory

Nocturmas
18.7.2019 13:41

Vcelku by mě zajímalo, jaké přítelkyně měl předtím. Z jeho nešťastného výběru (navíc proti jeho přesvědčení – drogy, kouření) mi totiž připadá, že bude ostýchavý a tak si vybírá hlavně ženy, se kterými se potkává nějak pravidelněji, nebo jsou snadno k mání. Což bývá právě častý problém stydlivých lidí, že nevidí možnosti kolem sebe a jejich sexuální život se pak točí jen okolo kamarádů, spolužáků, kolegů z práce nebo zákazníků. Prostě jen z lidí, se kterými se mají šanci potkávat dlouhodobě, ježto potřebují relativně dlouhý čas, než se k něčemu odhodlají nebo si vyberou nějaký vadný kus (alkoholička, gamblerka, narkomanka, zlodějka) s tím že si ho opraví, což samozřejmě nefunguje. Bohužel čím více času do takové holky investuje, tím více si jí idealizuje a nechce si pak připustit, že to nikam nevede. Nebo to ani vidět nechce, protože má dojem, že na víc nemá. Policista je slušná partie pro každou holku, tak by jí měl vyrazit hledat a postavit svůj vztah na něčem rozumnějším než je lítost.

normální chlap
19.7.2019 00:10

Nj, někdo je holt zatížený na různé exoty a porouchané lidi. Většinou se to stává ženským, ale jak vidno ani chlapi nejsou proti tomu imunní. Obávám se, že Vám nezbývá nic jiného než trpělivost a čekat, až mu to (pokud vůbec) dojde. A pak ještě doufat, že si náhradou nenajde ještě porouchanější.

Damián
20.7.2019 16:21

Martino, je mi 61 let. Jsem při Vás. Syn tu paní nezachrání a to ani ve snu. Zkazí si život. Je mi ho líto.

Ely
21.7.2019 10:51

No, myslím, že nemůžete dělat víceméně nic. Jen čekat, až ho slečna závislá přestane bavit. Což by se mohlo stát ideálně v případě, že potká nějakou vyrovnanou, na žádných "tabletách" nezávislou slečnu :-). Ovšem, jestli má samaritánský syndrom, tak to může trvat. Slečna bude asi v něčem fakt dobrá, že se jí tak drží. Jsem toho názoru, že zdravé, sebevědomé, vyrovnané a ve společnosti normálně ukotvené muže fetky nezajímají. Takže mě spíše napadá, že problém možná není tak úplně jeho fetující družka, jako spíše jeho postoje, zásady a nahlížení na sebe sama? Možná si ho matka trošku idealizuje, nevím. Neviděla bych to tak černě, jako Damián, nemyslím si, že si zkazí život, protože dříve nebo později zlodějskou narkomanku pravděpodobně stejně pošle k vodě, anebo se borka ufetuje, nebo v lepším případě skončí v krimu, ale co prožije mezitím, to Bůh ví. Myslím, že maminka může jenom věřit tomu, a doufat, že v rámci samaritánského záchvatu nezačně zobat ty hnusy společně s ní, aby dokázal svoji solidárnost :-). No, jsem trošku necita, ale pro lidi, kteří fetují, mám nulové pochopení. Pro ty, co to u nich ještě snad nějak obhajují (tady syn), rovněž žádné.

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip