Dark turismus, aneb dovolená s nádechem temna

28.5.2019 - redakce Babinet.cz

Kdo by rád necestoval? Kdo by nechtěl poznávat nová místa v naší krásné zemi, nebo v zahraničí? Vždyť máme na dosah tolik krásných dochovalých...

Zpět na článek

Vaše názory

Mmm561
28.5.2019 22:02

Nejen bible ale i celá historie je potkana spoustou tragédii, utrpení, válek a krve. Nebo třeba epidemii a v kontrastu lidským pokrokem a vědou. Nevidím problem v tom tohle ukazovat místo rádoby milosrdnku lži že se nic z toho nedělo. Jediný kontroverzní pohled mám nad vědomim 'dark' turismu do Černobylu kde šlo o skutečnou katastrofu a nemyslím si že je správne na tomto profitovat pomocí turistů. Tim nemyslim, že by se na to co se tehdy a tam stalo mělo zapomenout.

HefyCZ
6.6.2019 11:32

Černobyl není zdaleka tak opuštěné místo, jak by se mohlo zdát. Vyrostla tam nová sluneční elektrárna a pracují tam tisíce lidí. Omezení turismu tam i jinde by mělo mnoho negativních dopadů. Když si za příklad vezmeme právě třeba Černobyl, kromě osvětového významu má turistika přínos k udržení vysokého standardu zabezpečení, přináší do mrtvé oblasti oživení ekonomiky, což je v případě zbídačené Ukrajiny velmi důležité a nikterak to nedegraduje památku katastrofy s lidskými oběťmi. Ostatně tragédií je smrt každého jedince, nejen hromadná neštěstí. V rámci piety bychom nemohli vyjet autem ani na jedinou silnici u nás.

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip