Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Vhodný dárek pro muže? Praktická taška přes rameno!

Vhodný dárek pro muže? Praktická taška přes rameno!

14.4.2014 - redakce Babinet.cz

Pokud hledáte dárek, kterým potěšit svého partnera, manžela nebo jiného blízkého muže, určitě neuděláte chybu, když vsadíte na praktickou pánskou tašku. Tu totiž využije opravdu každý muž. Kvalitní taška, například přes rameno, se hodí do práce, ale i na posezení s přáteli nebo na cestování i sportovní aktivity. Pokud váháte jakou tašku zvolit, z jakého by měla být materiálů nebo jak má uvnitř vypadat, seznamte se s několika základními body výběru. A můžete si být jisti, že vyberete tu správnou tašku pro sportovně zaměřeného muže, pro obchodníka, cestovatele i muže střední generace.

Jak na výběr materiálu

Materiál tašky bude pravděpodobně první otázkou, kterou budete řešit. Pravá kůže, umělá kůže neboli eko kůže nebo látka jsou asi nejčastějšími materiály, ze kterých se pánské tašky vyrábí. Každý materiál má své výhody a při výběru tašky je vhodné přihlédnout i k osobnosti muže. Látkovou taškou asi neoslníte muže, který je vyznavačem kožených tašek a naopak sportovec, který spíše preferuje menší tašky z pevné látky se bude cítit nesvůj, pokud dostane koženou tašku.

Z hlediska praktičnosti a nízkým nárokům na péči o materiál i v poměru k ceně je dnes asi nejvíce preferovaným materiálem eko kůže. Nepředstavuje pro ni totiž problém i případné namoknutí, nevyžaduje speciální péči, skvěle vypadá a je cenově dostupná. Navíc kvalitnější tašky z eko kůže jsou od tašek z pravé kůže na první pohled téměř nerozeznatelné a hlavně mají dlouhou výdrž.

Jak vybrat správnou velikost tašky

Při výběru tašky je také nutností vědět, pro jakou příležitost ji kupujeme, tedy, zda jako pracovní nebo obchodní tašku, jako doplňkovou tašku pro sportovní aktivity nebo jako praktickou tašku na cestování. A právě od toho se odvíjí i velikost tašky.

Největší zájem v současnosti je o menší tašky, většinou ještě menší než velikosti A4, které mají uvnitř praktickou kapsičku a mobil a pera. Oblíbené jsou hlavně varianty umělé strukturované kůže, která je i nenáročná na údržbu,“ říká paní Veselá ze společnosti Yark.

Pracovní aktovka

Obecně tak platí, že při volbě pracovní tašky je vhodné vybírat větší aktovky, do kterých se vejde notebook nebo případné spisy, a která má i prostor na mobil, pera a vizitky. V ideálním případě by také měla mít dvě komory a střední kapsu na zip.

Designově je nejoblíbenější hladký materiál, který jde snadno omýt, většinou v černé nebo hnědé barvě. V posledních letech vede spíše hnědá barva, která působí luxusnějším dojmem.

Taška pro cestovatele

Jako ideální taška na cesty je pro změnu vhodná taška se dvěma podélnými kapsami a hladkým povrchem. Vzhledem k tomu, že na cestách nebo dovolené potřebuje mít člověk k dispozici více drobností a dalších věcí, měla by být tak strukturována i taška. Chybět by jí tedy neměl rozsáhlý vnitřní prostor. Hodí se zejména 3 komory, kdy prostřední je většinou vybavena zipem. Vnitřek tašky by neměl být ochuzen o kapsičku na mobil a pera a pod svrchní klopou by měly být další přihrádky na drobnosti (např. Yark).

Praktická sportovní taška

Pro sportovní aktivity je naopak nejvhodnější malá zipová kabela s popruhem přes rameno, která se hodí na kolo, na procházky i další aktivity. Většinou má dvě komory a přední menší kapsu na zip. Vejdou se tak do ní běžné potřeby jako je mobil a doklady, ale i pití, ručník nebo parfém. Díky své velikosti při aktivitách nepřekáží a je i skvěle skladná nebo posunutelná, například z boku dozadu apod.

Taška pro studenta

Student zase ocení tašku, která má rozměr A4 a dokonale se do ní vejdou všechny sešity a další dokumenty. Velikost A4 je ideální i proto, že nehrozí pomačkání sešitu a dokumentů. Taková taška by měla mít dvě komory, přední menší kapsu na psací potřeby a další doklady a ideálně vnitřní prostor na pití v lahvi.

Pro každého muže je možné vybrat tu pravou tašku. Stačí jen vědět pro jakou přlíežitost a jaké materiály preferuje.

www.tasky-pres-rameno.cz


 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz