Babinet.cz  /  Magazín  /  Aktivní život  /  Rozhovor s nutriční terapeutkou z Expreska Praha

Rozhovor s nutriční terapeutkou z Expreska Praha

10.9.2013 - redakce Babinet.cz

Jak už určitě sami víte, nejen pohyb, ale i strava má vliv na formování našich tělesných proporcí. Rádi bychom Vám dali pár tipů jak na sobě zapracovat bez jakýchkoliv drastickýh (někdy i nesmyslných) diet. Proto jsme také oslovili nutričních terapeutku Martinu Hudečkovou na jedné z více poboček sítě Expreska, které se zaměřuji na procvičení celého těla formou kruhového tréninku.

Jak vůbec probíhá první návštěva na konzultaci?

Na vstupní nutriční konzultaci s klientkou vyplním krátký dotazník týkající se jejího životního stylu a stravovacích návyků, probereme jídelníček, poté se klientka zváží na speciální diagnostické váze Tanita, která odhalí:) množství tuku, svalové hmoty a vody a v těle, viscerální tuk, bazální metabolickou spotřebu, metabolický věk, množství kostní hmoty , poté následuje test na překyselení organismu a společné vyhodnocení výsledků. Klientka má možnost nechat si sestavit výživový plán na míru, přičemž dvakrát měsíčně dochází ke mně na konzultaci, převážení a přeměření , taky se stávám pro klientku "přítelem na telefonu":) - může se na mě kdykoliv obrátit i mimo domluvené konzultace.

Kdy je vhodné se na Vás obrátit, co by mělo být tím impulsem?

Ideálně hned teď a nečekat na nic:), protože kdy je vhodnější chvíle, než právě teď? Vstupní konzultace není určena jen ženám (a mužům! - cvičení je pouze pro ženy, ale nutriční poradenství nediskriminuje ani naše drahé polovičky), které chtějí zhubnout nebo poradit s vhodným jídelníčkem, ale každému, kdo chce zjistit zajímavé informace o svém těle. Velmi zajímavé je taky srovnání výsledků z Tanity při první návštěvě expresky s výsledky po několika měsících - vidět změny nejen na sobě samé, ale i černé na bílém:).

Jak je to s jídlem?

Zdravé hubnutí v Expresce není o hladovění nebo zákazu čokolád do konce života. Všechno je jen v naší hlavě a hubnutí může být zábava, pokud to člověk vezme za správný konec. A my jsme tu proto, abychom vám ten správný konec - nebo začátek? - pomohli najít a nepustit!

Jak dlouho trvá než se dostaví první výsledky?

Pokud už se člověk k nějaké změně odhodlá, má to zřejmě svůj důvod, který je fajn mít celou dobu na paměti. Možná dělá mnoha lidem problém něco změnit jen proto, že se té změny bojí nebo nevěří sami sobě, že to dokážou. Tyhle starosti je potřeba hodit za hlavu, soustředit se na náš cíl, nikam nespěchat a tu cestu si užít. Soustředit se na to, že to děláme pro sebe, pro své zdraví, pro dobrý pocit z nás samých. Těšit se na výsledky, ale neočekávat je za týden (pokud chceme shodit patnáct kilo, uvědomme si, jak dlouho trvalo, než jsme je nabrali - pravděpodobně to nebylo za měsíc ani za dva...), radovat se z drobných úspěchů. Nezajídat smutek čokoládou (a když už, tak kvalitní hořkou:) ) a jít si radši zacvičit.

Měli bychom se držet nějakých zásad?

Svým klientkách doporučuji:

- nehladovět - jíst pravidelně po každých cca 3 hodinách

- dodržovat pitný režim, např. při váze 75 kg vypít alespoň 3 l vody denně

- zařazovat do jídelníčku zeleninu, ovoce, celozrnné výrobky, luštěniny; vyhnout se bílému pečivu, sladkostem, smaženým pokrmům

- hýbat se; najít si sport, který vás bude bavit; vyzkoušet Expresku

- myslet pozitivně, nevážit se každé ráno:), mít se ráda...

Otázek by bylo mnoho. Snad jsme Vám pomohli aspoň pro začátek. Když budete mít zájem obrattě se na Martinu Hudečkovou z Expresky. Přejeme hodně úspěchu!

Více informací najde na Expreska

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

*/ ?>