Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Problematika suchého oka

Problematika suchého oka

30.6.2013 - redakce Babinet.cz

Mnoho z nás se již někdy setkalo s pocitem unaveného, podrážděného či suchého oka. Tento nepříjemný pocit vzniká tehdy, není-li naše oko zvlhčováno dostatečným množstvím slz – tzv. přirozeným slzným filmem.

Slzný film za normálních okolností a plného zdraví trvale překrývá rohovku a také je odpovědný za jasnější vidění a správnou funkci rohovky. Pokrytí plochy rohovky slzným filmem se děje téměř automaticky – mrkáním. Mrkáme přibližně 12x za minutu a obnovujeme tak přirozenou ochranu rohovky. Mrknutím se po celé ploše rohovky vytvoří slzný film. Když nemrkáme, film vysychá a oko začíná pálit, bolet, máme pocit cizího tělesa. Při relaxaci mrkáme častěji, při soustředění podstatně méně – např. při čtení 10x za minutu a při práci na PC pouze 7x .

Jak se syndrom suchého oka projevuje?

Únavou, pocitem pálení, svědění, bolestí, rozmazaným viděním, pocitem cizího tělesa v oku. Tyto projevy způsobuje nedostatečná obnova slzného filmu, a tím částečné odhalení povrchu rohovky, která je náchylnější k vysoušení i poškození.

S pocity suchého oka se často setkáme u nositelů kontaktních čoček, u zánětů víček, po laserových operacích, při některých onemocněních (cukrovka, poruchy štítné žlázy), ale také v běžném životě v klimatizovaných prostorách, při déletrvající práci na PC, při řízení auta a při změně klimatických podmínek (vítr nebo suchý vzduch).

Zmíněné oční potíže pomůže vyřešit aplikace očních kapek Bepanthen

Po kápnutí očních kapek do oka vytvoří na rohovce viskoelastický ochranný film a podpoří tak nedostatečnou funkci přirozeného slzného filmu. Bepanthen oční kapky zklidňují a okamžitě hydratují povrch oka, a tak ho chrání před vysycháním.

Jejich velkou výhodou je praktické dávkování v 0,5ml ampulkách, které lze po otevření používat až 12 hodin. Bepanthen oční kapky přináší oku okamžitou a dlouhotrvající úlevu. Kapky jsou vhodné k dlouhodobému používání. Mohou je aplikovat i nositelé kontaktních čoček, protože jsou bez konzervantů, a tak kontaktní čočky neničí a lze je kapat přímo přes čočky. Při aplikaci kapky nepálí a vidění nerozostřují.

Oční kapky Bepanthen jsou novinkou na českém trhu. Obsahují moderní kombinaci účinných látek:

1) Dexpanthenol 2%, který zklidňuje a hydratuje.

2) Kyselinu hyaluronovou 0,15%, která stabilizuje slzný film.

Hlavní výhody očních kapek Bepanthen :

  • okamžitý zvlhčující efekt

  • dlouhodobá úleva pro oči

  • v praktických ampulkách, hygienické balení

  • bez konzervantů - vhodné pro uživatele kontaktních čoček

K dostání jsou pouze v lékárnách, v balení po 2x 10 ampulích.

Doporučená cena je 249 Kč.

Oční kapky Bepanthen jsou zdravotnický prostředek.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

DajaH
4.9.2014 12:06

Já jsem stejně jako mé kolegyně na "suché oči" vyzkoušela kapky Ocutein, po pár minutách kápnutí se očím báječně uleví. Jsou za příjemnou cenu a pomáhají jak u PC tak při řízení na služebkách. Můžu jen doporučit.

MaFi
27.1.2015 12:40

Kapky Ocutein Sensitive znám, taky si je občas kapnu, když mě oči zlobí, nedělá mi to naštěstí často, jen když dlouho čučím do PC nebo na telku...kapky mě ale vždycky zachrání.

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

*/ ?>