Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Tipy jak na křeče

Tipy jak na křeče

30.6.2013 - redakce Babinet.cz

Křeče způsobí dehydratace i špatné boty. Téměř každý člověk se alespoň jednou v životě v noci probouzel kvůli nepříjemným křečím v lýtkách nebo chodidlech, nebo ho křeče potrápily v posilovně či bazénu. Příčinou může být nedostatek vápníku, hořčíku, draslíku nebo některých vitamínů, ale také dehydratace. Způsobit je může i užívání některých léků, těhotenství, nesprávná velikost boty, vysoké podpatky nebo také onemocnění ledvin, jater a dalších orgánů.

Sval zkuste opatrně natáhnout

Křeče se zbavíme tak, že přestaneme vykonávat pohyb, který ji vyvolal, a snažíme se postižený sval opatrně natáhnout. Pokud se křeč nachází ve svalu chodidla, ideální je procházet se. Dříve či později se sval natáhne zpět do původní polohy a přestane bolet. Nedoporučuje se vracet k pohybu, který křeč vyvolal - je téměř jisté, že se křeč objeví znovu.

Nezapomínejte na prevenci

V boji proti křečím je důležitá prevence. To znamená přijímat dostatek minerálů, stopových prvků a vitaminů, pít dostatečné množství tekutin a přiměřeně zatěžovat organismus při cvičení.

Pomohou doplňky výživy

Při výskytu křečí se doporučuje užívat i doplňky výživy. Výborně se osvědčil Zdrovit MUSCOAKTIV STOP KŘEČÍM s účinnou kombinací draslíku, hořčíku a vitaminů E a B6. Hořčík a draslík přispívají k normální funkci nervového systému a svalů, hořčík navíc ke zmírnění únavy a vyčerpání. Vitamin E přispívá k ochraně buněk před oxidačním stresem, vitamin B6 pak k normální funkci imunitního systému.

Tablety i prášek rozpustný ve vodě

Zdrovit MUSCOAKTIV STOP KŘEČÍM je dostupný pouze v lékárnách. Jedno balení obsahuje 50 tablet a denní dávka je jedna až dvě tablety. Koupit jej můžete i ve formě rozpustného prášku s rychlejším nástupem účinku, který rozpustíte ve vodě. 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

*/ ?>