Babinet.cz  /  Magazín  /  Cestování  /  10 nejlepších způsobů, jak poznat Paříž

10 nejlepších způsobů, jak poznat Paříž

29.12.2012 - redakce Babinet.cz

Paříž, město, jehož kořeny sahají až do doby okolo 250 let př.n.l., ročně navštíví asi 27 milionů turistů. Pokud toto město láká i vás, zkuste si svůj čas v něm užít co možná nejefektivněji. Mimo njenavštěvovanějších galerií a pamětihodností zkuste poznat i francouzskou kulturu a navštívit i méně proslulá místa.

1. Vydejte se na prohlídku města

Každý turista by měl navštívit všechna důležitá pařížská místa a pamětihodnosti. Většina knižních průvodců nabízí nejdůležitější přehled, abyste si vše mohli projít sami. Skvělým způsobem, jak poznat Paříž rychle a zároveň nic nevynechat, jsou otevřené autobusy, na kterých se díky sluchátkům s výkladem dozvíte i to nejdůležitější z pařížské historie.

2. Ochutnejte francouzskou kuchyni

Francouzská kuchyně nenabyla výborné reputace pro nic za nic, v minulosti výrazně ovlivnila kuchyně v téměř všech západních zemích a v roce 2010 byla zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Určitě proto při své návštěvě nezapomeňte ochutnat typické francouzské pochutiny nebo se vydat na večerní menu do jedné z pařížských restaurací.

3. Vystoupejte na Eiffelovku

Eiffelova věž, symbol Paříže, je místem, které při vaší návštěvě Paříže nesmíte vynechat. Pokud se chcete vyhnout davům lidí, vydejte se sem těsně před západem slunce, kdy fronty alespoň trochu opadnou. Na cestě zpět dolů se můžete stavit v café, kde zakoupíte nápoje za rozumnou cenu.

4. Plavte se po Seině

Plavby po Seině jsou mezi turisty oblíbené především v létě, nabízejí totiž romantický a klidný pohled na Paříž. Navíc z řeky uvidíte i důležité pamětihodnosti jako Eiffelovu věž nebo katedrálu Notre Dame.

5. Provětrejte peněženku na nákupech

Paříž diktuje módu nejen Evropě, ale i celému světu. Stává se proto skvělým místem k nákupům. Pokud nechcete utrácet peníze ve značkových obchodech, vydejte se na jeden z místních trhů, známý je například Marché d‘Aligre.

6. Naučte se francouzsky

Ať už navštívíte jakoukoli zemi, vždy je skvělým nápadem naučit se alespoň několik slov a frází v místním jazyku. Jelikož francouzština je dnes velmi žádaná zaměstnavateli, spousta lidí stráví v Paříži hned několik týdnů na jazykovém kurzu francouzštiny. Paříž je totiž snad nejoblíbenější destinace na kurzy francouzštiny ve Francii. Po výuce, která většinou probíhá v dopoledních hodinách, se studenti v Paříži rozhodně nenudí, ba naopak, mají dostatek času na nasátí zdejší atmosféry. Jazykové pobyty v Paříži, které nabízí například společnost ESL Jazykové Pobyty, jsou zkrátka skvělou možností, jak lépe poznat Paříž a zároveň chytře investovat do vzdělání. Pro více informací nebo pro zodpovězení vašich otázek ohledně jazykových kurzů v Paříži se obraťtě na Facebook ESL Jazykové Pobyty.

7. Užijte si den v Disneylandu

Disneyland nemusí být kouzelný jen pro děti, popustit uzdu své fantazii zde mohou i dospělí. Francouzský Disneyland je ve skutečnosti nejnavštěvovanější atrakcí ve Francii a vy si zde můžete užít skvělých jízd, představení, jídla, párty a další zábavy.

8. Rozjeďte to po pařížských uličkách

Využijte systému půjčování kol Velib, na což vám stačí jen vaše kreditní karta, ze které ani nemusíte utratit žádné peníze, a toulejte se po zadních uličkách Paříže. Neohlížejte se na to, jestli jste ztraceni, právě v tom totiž spočívá kouzlo!

9. Neopomeňte umění

Paříž je jedna velká sbírka uměleckých děl, z nichž nejslavnější je proslulá Da Vinciho Mona Lisa v Louvru. V Paříži jsou ale i další zajímavé galerie, například v Musée d‘Orsay se nachází největší sbírka impresionistických obrazů na světě a na své si přijdou i milovníci moderního umění.

10. Seberte odvahu na návštěvu podzemních katakomb

V pařížském podzemí se rozkládá několik set kilometrů chodeb, kam bylo v 18. století pohřbeno asi 6 milionů těl, kterými jsou chodby lemované. Tato prohlídka sice vyžaduje spoustu odvahy, ale nabízí nevšední atrakci v Paříži.

 

Zdroj foto:

obrazek 3 - Parizsky Disneyland: http://www.flickr.com/photos/bubble-gum/255134838/sizes/m/in/photostream/

obrazek 4 - Parizske katakomby: http://www.flickr.com/photos/atbaker/148341116/sizes/m/in/photostream/

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz