Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Chytrá houba pomáhá nejen proti plísním

Chytrá houba pomáhá nejen proti plísním

4.6.2012 - Redakce Babinet
Účinky chytré houby si spojujeme především s plísněmi nohou. Šikovnost houby však můžeme využít v mnoha dalších oblastech. Problémy s chrupem, s intimními oblastmi, s ekzémy. To všechno chytrá houba zmákne.

Ještě jste o chytré houbě neslyšeli?
Chytrá houba neboli latinsky Pythium oligandrum je druh mikroskopické „dravé“ houby. Proč dravé? Podstata jejího života spočívá v parazitování na jiných houbách. Jednoduše chytrá houba se živí svými příbuznými. Vysává z nich živiny ve prospěch svého organismu, dokud je kompletně nezahubí. Tím prospívá i lidem – odstraňuje nejen houby a plísně ale i kvasinky, které se usídlily na lidských tkáních.

Výzkumy prokázaly, že chytrá houba není toxická ani alergizující
„V přírodě existuje asi 3000 dalších houbových predátorů, tedy mikroskopických hub, které jsou schopny se živit jinými houbami, ale současně také nepohrdnou ani rostlinami, hmyzem nebo jinou živočišnou tkání. To u chytré houby nehrozí,“ vysvětluje mikrobiolog MUDr. Karel Mencl, CSc., z Pardubické krajské nemocnice.

V lidském těle houba nepřežije
Chytrou houbu používáme zpravidla na problémy s pokožkou. Opruzeniny, plísně, ekzémy, lupénka. Na každé z těchto onemocnění existuje přípravek, jenž pomůže problém odstranit. Chytrá houba se aplikuje zpravidla v podobě koupelí nebo mastí. Po dokončení svého úkolu odumírá přirozeně s regenerací kůže.

Vnitřní užití není nebezpečné
Mnozí mívají strach z toho „nasadit“ si houbu do těla. Obavy však nejsou na místě. Ano, v případě odstraňování parodontózy nebo vaginálních potíží je skutečně nutné vpustit houbu do těla. Uvnitř organismu však nepřežije dlouho. Teplota lidského těla jí příliš nevyhovuje a trávicí trakt jí stejně zahubí. Proto se nelze chytrou houbou nijak předávkovat. Působí jen tam, kde má, a nezpůsobuje žádné vedlejší účinky. Už právě proto ji mohou přivolat na pomoc i těhotné a kojící ženy, děti i lidé se sníženou imunitou.

Více informací o chytré houbě najdete na www.chytrahouba.cz.
 


Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Ivanaa
23.8.2018 17:55

pomáhá to i proti opruzeninám? A jak?

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz