Babinet.cz  /  Magazín  /  Volný čas  /  Netradiční výlety po Krkonoších pro děti a jejich rodiče

Netradiční výlety po Krkonoších pro děti a jejich rodiče

24.5.2012 - Redakce Babinet

České nejvyšší hory jsou v zimním období neodmyslitelně zapsané do povědomí lyžařů, ale jejich krásu lze obdivovat také v ostatních ročních obdobích. Tak proč si třeba neudělat jarní či letní výlet po horách a zpestřit si ho ještě některou další lákavou aktivitou! Vyberte si z možností výletů po Krkonoších a užijte si společně s Vašimi dětmi nezapomenutelný víkend!

Lanovka na Medvědín & koloběžky

První varianta zábavného výletu ze Špindlerova Mlýna začíná dopravou lanovkou na Medvědín, pokračovat budete pěšky přes Labskou boudu, Prameny Labe, Sněžné jámy a bývalou Petrovu boudu až na Špindlerovu boudu. Celá trasa je cca 15 km dlouhá. Na Špindlerovce na Vás může po domluvě čekat instruktor se silničními koloběžkami, který Vás doprovodí 10 kilometrů dlouhým sjezdem po silnici zpátky do Špindlerova Mlýna.

Pěšky na Luční boudu & koloběžky

Dalším možným výletem je cesta pěšky ze Špindlerova Mlýna na Luční boudu, dále pak na vrchol Sněžky, dolů po hranicích směrem na Špindlerovu boudu. Na Špindlerově boudě Vás opět může čekat instruktor s koloběžkami a dále pak 10 km dlouhý sjezd dolů. Délka pěší trasy je cca 18 km. Druhou variantou této trasy je použití lanové dráhy na Pláně. Trasu to prodlouží o cca 2 km, ale ulehčí ji tím, že největší stoupání zvládnete na lanovce.

Procházka & Adventure park

Nejlehčí trasou je výlet kolem Špindlerova Mlýna podél přehrady se zastávkou na přehradě a přemostěním, cesta zpět vede přes sjezdovku Labská do Špindlerova Mlýna. Nabízí se možnost využití aktivit v Adventure parku (obří houpačka, bungee trampolína, lezecká stěna nebo lezecká síť). Celá trasa je dlouhá cca 7 km, po lesních cestách v blízkosti přehrady Labská a Špindlerova Mlýna.


Pro rezervaci koloběžek, Adventure parku a další informace kontaktujte sportovní a vzdělávací agenturu Yellow Point:

Yellow Point spol., s.r.o., Svatopetrská 125, 543 51 Špindlerův Mlýn

+420 731 160 152, office@ypoint.cz, www.ypoint.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip