Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Filmová recenze: Líbáš jako ďábel

Filmová recenze: Líbáš jako ďábel

14.5.2012 - Hana Kasalová

Jak líbá ďábel? Vášnivě? Hluboké téma, daly by se na něj napsat celé stati. Nový snímek Marie Poledňákové se snaží ze všech sil...

Je volným pokračováním filmu s podobným názvem "Líbáš jako Bůh". Manželské svazky z "prvního dílu" jsou již dávno tabu a hlavní hrdinové se snaží ukotvit v nových vztazích. František /Oldřich Kaiser/ se tetelí znovuzačínající pubertou ve věku muže dávno přes padesát, stejně se dá klasifikovat psychická situace jeho filmové partnerky Helenky, jež ztvárnila Kamila Magálová. Její bývalý muž - šaramantní playboy Karel - má nicméně mnohem více sexappealu než skotačící a jako malý kluk blbnoucí František. Karel se zdá být stále nad věcí a jeho nastavení vůči ženám a světu celkově velmi dobře ladí s Jiřím Bartoškou, který se v roli Karla pohodlně a po "bartošovsku" usadil.

Jde o komedii, tudíž by se divák měl válet smíchy. Těšila jsem se, že se budu smát, ale... Již zmíněný František a Helenka byli spíše k politování. Situaci naštěstí zachránila Eva Holubová v roli Bohuny, bývalé Františkovy ženy. Evička je prostě velmi specifická a již její gesta a "ledabyle" utrousené poznámky a průpovídky klátí člověka smíchy. Díky Bohu za to! Bohuna si navíc řekla, že Bambulku /míněno ex-manželka/ získá zpět ať to stojí, co to stojí. Bambulka je trdlo na entou, tudíž Bohuna se opravdu nenudí a díky tomu divák náležitě podráždí svoje bránice. Ještě že paní Holubovou máme.

Celkem vtipná byla i filmová postava v těle Nely Boudové a její druhá polovička Jiří Langmajer, kteří se potkali přes seznamku. Seznámení přes internet patří mezi běžné způsoby seznamování se, tudíž padesátnice v roli Helenčiny sestry se rozhodla ulovit si svého ptáčka právě tímto způsobem. Její prvotní naivita, která posléze vedla k zprofesionalizování se v rámci seznamování, byla dost vtipná. Chycený pták Jirka Langmajer naštěstí nebyl žádným opelichaným vrabcem, ale skvostným holubem chlubícím se svým načechraným peřím. Naštěstí i ten typ, který rád sdílí se svoji polovičkou ve všech směrech.

Celkový dojem? Bohužel nic moc. Balastu a kaše v podání Františka a Helenky je prostě příliš. Navíc tam člověk sedí dvě hodiny a pořád čeká a čeká, co se stane... Nicméně pokud má někdo chuť si v kině totálně odpočinout a jenom tupě zírat na filmové plátno, tak nový snímek Marie Poledňákové k tomu přímo vybízí. Volba je na vás.

ČR 2012
Žánr: Komedie
Režie:    Marie Poledňáková
Scénář: Marie Poledňáková
Hudba:     Petr Malásek
Hrají:    Jiří Bartoška, Kamila Magálová, Oldřich Kaiser, Eva Holubová, Jiří Langmajer, Nela Boudová, Tereza Kostková                

Premiéra: 17. 5. 2012

Zdroj foto: http://www.falcon.cz/

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip