Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Svatba se neobejde bez hudby

Svatba se neobejde bez hudby

Redakce Babinet

Svatba je velkou událostí v životě nejen snoubenců, ale celé rodiny. Zejména nevěsty chtějí mít svůj velký den perfektní a nezapomenutelný. Dlouhé měsíce před tím, než přijde den D se věnují přípravám. A snad bez vyjímky všechny chtějí, aby právě jejich svatba byla ta nej a aby si ji všichni užili. A k dobré svatbě patří dobrá hudba, protože na každé dobré svatbě se má tančit až do rána a to bez muziky prostě nejde.

snubní prsteny

Existuje hned několik způsobů, jak se o hudební produkci postarat.

  • Sáhnout do vlastních řad
  • Pozvat kapelu
  • Zajistit DJ na svatbu.

Pokud nechcete moc investovat, můžete zábavu vyřešit tak, že na svatbu dovezete věž z vašeho obýváku, pár CD z rodinného archivu a pověříte někoho, kdo bude muziku pouštět.

Vydáte-li se tímto směrem, beze sporu si zatancujete, ale otázkou je, jestli váš DJ bude schopný správně rozproudit náladu, vyzvat novomanžele ke svatebnímu sólu a podobně. Hudební produkce na svatbě totiž není jen o pouštění muziky, ale také o moderování.

Spousta snoubenců se rozhodne pro živou kapelu. Je to dobrá varianta, ale měli byste si předem zjistit, co vše jsou hudebníci schopni odehrát a odzpívat. Aby se vám nestalo, že třeba mamince nevěsty nebude moct dopřát její oblíbenou písničku, protože kapela ji nemá v repertoáru. A nebo ji v lepším případě zazpívají falešně.

Daleko širší hudební záběr vám zajistí DJ. Dobrý DJ, který se hodí na svatby má ve své sbírce hudbu zhruba ze 60. let až po současnost. Na své si tak přijdou svatebčané všech generací. Kvalitního DJ poznáte nejen podle toho, že vám zahraje dobrou muziku, ale má celkový kultivovaný projev a umí moderovat.

Jak poznat dobrého DJ na svatbu?

Svatba není diskotéka a dobrý DJ by měl být schopný namixovat písničky tak, aby se bavily všechny věkové kategorie, počínaje vaší osmdesátiletou babičkou, konče desetiletou neteří. Kultivovaný a dobrý DJ nebude mít problém se s vámi předem sejít a domluvit si s vámi seznam písniček, které chcete na svatbě slyšet. Ví, že je tam kvůli vám a ne proto, aby uspokojil svou potřebu exhibovat. Proto se s vámi také rád podělí o své zkušenosti z jiných svateb a třeba vám pomůže sestavit svatební program.

„Dobrý DJ je schopný vymyslet po domluvě se snoubenci takový playlist, aby se bavili všichni. Od těch nejmenších až po tu nestraší generaci. Není pro něj problém pozvat svatební hosty na taneční parket, uvést sólo pro nevěstu a ženicha. Můžete se s ním také domluvit, že se ujme organizace zábavy a uvede všechny hry a soutěže, které máte na svatbu připraveny,“ vyjádřil se k výběru jeden z DJs z agentury Communication cord.

Muziky a tance si moc neužijete, pokud nebudete mít kvalitní ozvučení. Kvalitní DJ vám i s tímto velmi rád pomůže. Pro většinu  z DJs dnes není problém zajistit ozvučení a osvětlení.

„DJ má buď vlastní techniku nebo ví, kde ji sehnat. A není pro ně problém zahrát třeba na zahradě vašeho domu nebo kdekoliv jinde,“ dodal DJ.

DJ stejně jako svatebního fotografa domluvte s časovým předstihem. Pokud to necháte na poslední chvíli, může se stát, že nikoho neseženete. Problém můžete mít zejména v oblíbených svatebních měsících jako je třeba červen nebo září. Ti nejvytíženější DJ mohou mít termíny zamluveny dlouhé měsíce předem. Proto zde platí pravidlo: „Čím dřív, tím líp.“

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip