Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Wesak - největši duchovní svátek a astrologické vlivy pro měsíc květen

Wesak - největši duchovní svátek a astrologické vlivy pro měsíc květen

2.5.2012 - Alena Horáková

Květen nás letos přivítal slunečními paprsky, které rázem rozehnaly všechny zimní chmury i deprese. Meteorologové a dermatologové hrozili popálením a následnými komplikacemi, pokud budeme svou kůži vystavovat prvním jarním paprskům, čímž způsobili vlnu strachu a mnoho lidí, kteří stále ještě málo vnímají svůj vnitřní hlas, nevyužilo této jedinečné šance k dobití energie, která je tolik potřebná pro fyzické zdraví a optimistickou mysl.

cherry blossoms

Ale květen nám nabídne další příležitosti k povznesení těla i mysli. Především nás čeká nejsilnější úplněk v tomto roce. Šestého května kolem půl šesté ráno (podle zeměpisné šířky) nastane úplněk, který je ve světě znám jako svátek Wesak, den narození Buddhy. V tento den se schází duchovní hierarchie a spojuje své síly k tomu, aby požehnala Zemi a jejím obyvatelům. Buddha se na krátký čas vrací na fyzickou rovinu s duchovním povzbuzením, kterým oživuje veškeré lidstvo. Tisíce poutníků se každoročně schází v odlehlém údolí Himalájí, aby ztvárnili dávný duchovní obřad. Tento úplněk je vyvrcholením duchovního roku a v krátké meditaci se každý z nás může napojit na mohutný transformační proud a přijmout do svého srdce příliv pozitivní energie prodchnutý všeobjímající láskou.

astrologySabiánský symbol pro bod úplňku zní velice jasně: Symbolická válka mezi meči a pochodněmi. Zobrazuje hledače, který odmítá závislost na minulosti a stává se válečníkem bojujícím znovu věčnou „Velkou (svatou) válku“. Nelze tomu uniknout, svět se rozdělí jen na dvě opačné strany - černou a bílou, duchovní světlo velkého ducha musí bojovat proti vůli Ega, které ovládá síly materiálního a intelektuálního světa. Žijeme v období, kdy se završuje válka „dobra“ se „zlem“, a kdy každý volíme stranu, ve které budeme přebývat ve své existenci. Máme na výběr život v pravé lásce nebo život pod vedením nenasytného Ega. Žádná zlatá střední cesta neexistuje.Nastal čas a poslední příležitost k přijetí finálního rozhodnutí, které ovlivní na dlouhý čas život každého jednotlivce. Slunce se při úplňku spojí s Černou Lunou, která symbolizuje vše temné, co existuje v lidské povaze. Jasná zář Slunce v zemském, hmotném a vlastnickém znamení Býka v tomto smyslu symbolizuje fyzický život ve hmotě, který se odvíjí na základě shromažďování majetku, moci a slávy. Černá Luna zde vábí jedince k přiklonění se k temné stránce bytí, k pomíjivým hodnotám, které se nakonec rozplynou jako pára a zbude pouze prázdno a nicota.

Jediná živá internetová věštírna s cenou od 13 Kč / minutu a Výkladem za 149 Kč zdarma. www.vestenionline.cz

Ovšem Býk je také znamením osvícení, kterého dosáhl Buddha a tak vyzývá k překonání temných stránek v povaze, k uvolnění nohou ze zemské tíže a povznesení se do úrovně, ve které se otevírá oko, „jež vše osvětluje“. K tomu je však zapotřebí upřít pozornost na protilehlou Lunu, která se pojí s Bodem štěstí. Luna se v tomto úplňku pohybuje ve znamení Štíra, což je transformační energie, jež povznáší lidského ducha ze zemských bažin k průzračným a nekonečným duchovním obzorům, k trvalým hodnotám, které jediné dokáží naplnit lidská srdce láskou, mírem a štěstím. Bod štěstí je zde jasnou nápovědou, kam je třeba směřovat pozornost, a které rozhodnutí je to správné. Proto je vhodné se v meditaci zaměřit na své srdce, požádat o duchovní vedení a odvahu k odpoutání se od materiálních hodnot.

Ale ani tímto mocným úplňkem nevyčerpá květen své možnosti. 13. května se spojí Slunce s Jupiterem - planetou velkého štěstí. Tento den odstartuje sérii příznivých dnů, z kterých mohou všichni těžit až do 20. května. Silný zemský trigon, který podpoří tyto výjimečné dny, pomůže vyřešit materiální otázky či nalézt východisko ze situací, které se zdály bezvýchodné. A pokud právě nemusíte nic řešit, pak prožijete období plné radosti a šťastných náhod. Jak každý dokáže využít všechny nabídky hvězdných energií, prověří poslední dekáda května.

Vztáhněte tedy ruce ke Slunci a přijměte vyzařování z jeho duchovního srdce, spojte se v krátké meditaci při Wesaku se svým srdcem a vydejte se na cestu k bráně, za níž leží biblický ráj na Zemi. Ani na okamžik nezapomeňte, že všichni pocházíme z jediného Zdroje a tak jsme i přes rozdílnost názorů spojeni v Jednotě. Květen není jen čas lásky na fyzické úrovni, ale především lásky duchovní, která neklade podmínky, ani žádná omezení. A tuto lásku máme všichni možnost v letošním květnu nejen krátce zažít, ale nechat se jejím proudem unášet vstříc Zlatému věku.

Autorka je astroložka serveru www.vestenionline.cz. Spojit se s ní můžete za cenu 13 Kč / min a ve Výkladu za 149 Kč zdarma.

O astrologii diskutujeme zde

Vyhrajte profesionální výklad v jediné živé internetové věštírně

Astrologické vlivy na červen najdete ZDE.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip