Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Filmová recenze: Vrásky z lásky

Filmová recenze: Vrásky z lásky

30.4.2012 - Hana Kasalová

Jedinou demokracií na světě je stárnutí. Nezáleží na pohlaví, původu, společenském postavení či na něčem dalším neméně podstatném, každý z nás stárne. Někdo stárne rychlostí blesku, druhý krůček za krůčkem. Stárnutí napovídá, jak jsme se k sobě chovali v první polovině života. Co jsme zaseli, nyní sklízíme.  

Pan režisér Jiří Strach a scénárista Marek Epstein se dívají na stárnutí očima svého nového filmu "Vrásky z lásky". Dívají se realisticky, ale zároveň humorně a hlavně velmi přirozeně s radostí a lehkostí. Hlavní roli unikátně sehrála Jiřina Bohdalová a jejím filmovým společníkem byl Radoslav Brzobohatý.

Pojďme se společně v krátkosti podívat, o čem Strachovy Vrásky vyprávějí.

Ota /Radoslav Brzobohatý/ je bývalý učitel a upřímně řečeno je to pěkně "protivnej dědek". Hodně takových příležitostně potkávám speciálně v městské hromadné dopravě a opravdu není o co stát. Ota si umí dupnout, když se on rozhodne, tak přes to vlak nejede. Pěkné kapky dává hlavně svému synovi /Ivan Trojan/, jež se ho snaží dohnat na nezbytně nutnou oční operaci. Otův odpor a nechuť "nechat si vypíchnout oči a pak chcípnout" ho doženou ke své bývalé lásce Janě /Jiřina Bohdalová/. Ta mezitím skučí v domově důchodců někde v Jeseníku, protože nemá ani s kým žít, ani se o ni nemůže nikdo starat. Díky své nátuře a původní profesi herečky je Jana jako uragán. Živel, který se rozhodně nesmiřuje s tím, že je již dávno věkově za horizontem.

Lidi typu Jany miluji, protože je s nimi legrace. Jejich živočišnost, radost ze života a rtuťovitost vedou k tomu, že se s nimi člověk nikdy nenudí. Jana se z celého srdce snaží šířit svoji přirozenou euforii po domově důchodců, ale velmi často je to už předem prohraný boj. Místní hlavou je velmi striktní a ve svém věku již "stoletá" nudná matrona, kterou výtečně hraje paní Taťána Medvecká. Právě jí by alespoň kousíček temperamentu Jany velmi prospěl!

Občas se stává, že člověku se splní jeho přání, po němž opravdu upřímně prahne a touží. A tak se  Ota potká s Janou a rozjíždí se velmi hluboký příběh dvou stárnoucích lidí, kteří se od sebe velmi odlišují, ale právě jejich odlišná polarita je nyní začíná sbližovat.

Nový snímek "Vrásky z lásky" nabízí úchvatné herecké obsazení. Kromě již zmíněných osobností se ve snímku také objevila Lenka Vlasáková, Aňa Geislerová, Jiřina Jirásková, Tatiana Vilhelmová a stále nestárnoucí Viktor Preiss.

"Vrásky z lásky" si nesmíte nechat ujít! Stojí určitě za viděnou a to, že se vaše vrásky možná trochu prohloubí vůbec nevadí. Budou totiž ze smíchu a také ze zamyšlení se. Přeji vám hluboký divácký zážitek.

ČR 2012
Režie: Jiří Strach
Scénář: Marek Epstein
Hrají: Jiřina Bohdalová, Radoslav Brzobohatý, Ivan Trojan, Lenka Vlasáková, Jiřina Jirásková, Aňa Geislerová, Taťjána Medvecká, Viktor Preiss, Josef Somr, Tatiana Vilhelmová

Premiéra: 12. 04. 2012

Zdroj foto: http://www.falcon.cz/

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip