Babinet.cz  /  Magazín  /  Cestování  /  Proč jezdí Češi na chaty a chalupy?

Proč jezdí Češi na chaty a chalupy?

Redakce Babinet

Ze svých vlastních zkušeností můžeme potvrdit, že oblíbenost ubytování na chalupách a chatách neklesá. A to i přes to, že hotely stále zlepšují svá vybavení a služby. Důvodů je několik.

Černá dřevěná chalupa u lesa

Češi milují přírodu a klid

Chalupy najdeme velmi často uprostřed nádherné přírody a to je v dnešní přecivilizované době vzácné. Odpočinek na chalupě uprostřed lesa je doslova balzámem. Čas tady plyne úplně jinak než ve městě, kdo to nevyzkoušel, neuvěří!

Ráno s rozbřeskem vstanu, zatopím v kamnech…

„Na to se těším úplně nejvíc: ráno s rozbřeskem vstanu, zatopím v kamnech, projdu se venku a užívám si klidu, než zbytek rodiny vstane“. Slyšíme velmi často od mužů, kteří v tomto smyslu jsou stejně romantičtí jako ženy. Ty zase ocení starou truhlu, kredenc či malovaný hrníček. Taky vypustit své děti na zahradu a užít si trochu klidu je nezapomenutelné.

Venkovská kamna

Aktivity na chalupě

Nejčastěji se naši klienti věnují turistice a pohybu na čerstvém vzduchu. To mohou být i vyjížďky na kole nebo výlety na nejznámější místa v okolí. Zámky, muzea, malebná malá městečka a přírodní zajímavosti. Večer se nejčastěji dělá oheň a opéká či griluje. Velmi často zbývá čas na společenské hry.

Jak to vychází cenově

Pronajmout chalupu lze přibližně od 1000,-Kč až do 2000,- Kč za noc. Velmi záleží na vybavenosti a atraktivitě chalupy a také na termínu. Sezóna bývá nejčastěji v červenci a srpnu a přes Silvestra. V tuto dobu jsou ceny nejvyšší. Ale když uvážíme, že platíme za celý objekt, vychází to stále velmi výhodně. K tomu můžeme připočíst také úsporu na jídle, které vychází při hotelovém stravování dráž. Ušetřit se dá hlavně mimo sezónu a to velmi výrazně. Často se také domluví více rodin na společný pobyt a v tomto případě, když rozpočítáme částku za ubytování na všechny členy, je konečná cena bezkonkurenční.

Kde hledat chalupy k pronájmu

Přes 500 chat, chalup i pensionů najdete na našem serveru, který úspěšně provozujeme již mnoho let. Přehledně podle oblastí si můžete vybrat objekt svých snů v Čechách i na Slovensku. Poté buď kontaktovat majitele přímo přes telefon či e-mail nebo on-line objednat. Tato on-line nezávazná objednávka je zaslána majiteli a ten Vás kontaktuje a domluví se na podrobnostech. Největší výhodou je, že platíte přímo majiteli objektu, naše služby jsou zcela zdarma. Nám platí majitelé objektů symbolickou částku 300,- Kč na celý rok. Pokud naše stránky neznáte a chcete ubytování na chalupě vyzkoušet, neváhejte kliknout na náš odkaz: www.chalupyachaty.cz.

A navíc, v příštích dnech si s námi budete moci ZASOUTĚŽIT O ROMANTICKÝ TÝDENNÍ POBYT pro dvě osoby!!!

Venkovská ložniceVenkovský jídelní kout 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip