Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Dáme si do bytu: Řešíte právě výběr podlahové krytiny či pracovní desky?

Dáme si do bytu: Řešíte právě výběr podlahové krytiny či pracovní desky?

4.4.2012 - Redakce Babinet

Stavíte dům? Renovujete byt? Pakliže vás čeká i pokládka nové podlahy a nejste si ještě jisti jakou krytinu vybrat, tak vám přinášíme dva zajímavé tipy z letošních novinek.  Na podlahové krytině není radno šetřit. Pakliže má vydržet opravdu dlouho, dbejte na kvalitu. I u výběru desky pracovního stolu se vyplatí dát přednost materiálu s vysokou odolností, aby vaše kuchyně vypadala stále jako nová.

Zářivé dřevěné podlahy Kährs Shine s extra vysokým leskem nově v nabídce firmy Kratochvíl parket profi

Blýskavou novinkou je unikání kolekce Shine z řady Kährs Supreme s extra vysokým leskem a zvýšenou ochranou proti poničení. Tato kolekce s osmi dekory dřevin dub, buk a jasan je o krok napřed a jde zcela novým směrem. Lamelové vzory 15mm tloušťky disponují zkosením na všech čtyřech stranách a jsou vybaveny inovovaným zámkovým spojem Woodloc® 5S. Prvky bílé perleti, mědi či stříbra vytvářejí na mořených a lakovaných palubkách efekt, který je pro dřevo zcela výjimečný.

„Speciální lak vysokého lesku má navíc zvýšenou ochranu proti poničení,“ přibližuje novinku Petr Kratochvíl, jednatel společnosti Kratochvíl parket proti, s.r.o., a doplňuje: "Krytiny z kolekce Shine jsou velmi náročné na výrobu – kvalitu materiálu i čistotu práce.“  Vysokého lesku u kolekce není dosaženo dodatečnými vrstvami laku, ty jsou stejné jako u ostatních lakovaných krytin Kährs, avšak použitím laku s vyšším stupněm lesku.

MOC za 1 m2 včetně 20% DPH se v závislosti na dekoru pohybuje od 3.192,- Kč.
www.kpp.cz

S novinkami přichází i KRONOSPAN: Lamina i pracovní desky.

Novinky ze sortimentu lamin KRONOSPAN doplňují kategorie „dřevodekory“ a „unidekory“. Z dezénů zpodobňujících dřeviny je to decentní Jilm přírodní, majestátní Dub slavonský a elegantní Javor kanadský. Sérii jednobarevných dekorů obohacuje noblesní vzor Champagne, hebký Satén, pastelová Světle modrá, něžná Fialková, ohnivá Červená chilli a odvážná Mamba zelená.

Laminované dřevotřískové desky KRONOSPAN jsou díky své odolnosti u zájemců velmi oblíbené. Jsou nenáročné na údržbu a vyznačují se vysokou kvalitou použitých materiálů. Lamina navíc splňují veškeré požadavky evropských norem, které uživateli zaručí tu nejlepší kvalitu.

V současnosti obsahuje sortiment lamin KRONOSPAN více než sto dekorů. Vybrané dezény lze pořídit také ve speciální povrchové úpravě MICROLINE. Tato výrazně plastická struktura učiní z nábytku umělecký kousek a dodá každému interiéru osobitý ráz.

V letošním roce společnost KRONOSPAN rozšířila dekory pracovních desek o pět zajímavých dezénů. V nabídce naleznete jednobarevné i vzorované dekory, pro něž byla inspirací nadčasová elegance. Přírodní tóny, které novým dezénům dominují, se dají lehce kombinovat s jinými dekory a zároveň podtrhují přirozenost interiéru. Novinky v dezénech pracovních desek jsou k dostání  ve standardní tloušťce 38 mm.

Nové matné povrchy pracovních desek Champagne, Černá discovery, Opál, Černá a Rusty mají převážně plastickou strukturu a lze je nápaditě ladit s nepřeberným množstvím jiných dekorů. Desky KRONOSPAN se snadno udržují a díky povrchové úpravě odolným HPL laminátem disponují vysokou odolností proti oděrům a nárazům a barevnou stálostí. Desky lze využít nejen pro pracovní kuchyňskou plochu, ale i pro stoly či barové pulty.

Více informací naleznete na www.kronospan.cz.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip